Divácky úspešný seriál prichádza opäť na veľké plátno: Panstvo Downton: Nová éra

Panstvo Downton netreba azda nikomu predstavovať. Obľúbený seriál sa už raz na plátnach kín predstavil vo svojej celovečernej verzii. Teraz prichádza pokračovanie, kvôli pandémii prekladané, ktoré si diváci môžu konečne pozrieť už od štvrtka, 28. apríla.

Stará dáma, babička Violet má tajomnú minulosť

Panstvo Downton si počas svojej filmovej a televíznej existencie prešlo mnohým, ale asi nikto by netušil, že v minulosti starej mamy Violet (Maggie Smith) sa skrýva tajomstvo, ktoré môže otriasť základmi celej šľachtickej rodiny Crawleyovcov. Všetko sa začína šokujúcou správou, že Violet zdedila zámok na juhu Francúzska, ktorý jej odkázal muž, ktorého stretla v mladosti.

Čo sa medzi nimi mohlo stať, že si na ňu po toľkých rokoch spomenul v závete a odkázal jej taký majetok? Časť rodiny sa s nadšením vydá na Francúzsku riviéru, aby preskúmala novozískaný majetok, ale Violetin skeptický syn Robert (Hugh Bonneville) tuší, že za dedičstvom zámku sa môže skrývať príbeh, o ktorom by radšej nechcel počuť.

Počas Robertovej neprítomnosti preberá vládu nad Downtonom jeho najstaršia dcéra Mary (Michelle Dockery), ktorá sa musí vysporiadať s inváziou amerických filmárov. Tí chcú na pôde nádherného zámku nakrútiť poriadny hollywoodsky film. Stret strnulých britských tradícií s americkou ľahkovážnosťou a rovnosťou by sotva mohol byť zábavnejší, najmä keď sa do nakrúcania aktívne zapájajú obyvatelia a zamestnanci panstva.

Pandémia film posúvala

Druhé pokračovanie malo prísť do kín už v apríli minulého roka, no kvôli pandémii koronavírusu sa jeho uvedenie v kinách posunulo až na koniec apríla tohto roka. Fanúšikovia sú tak v absolútnom vytržení a pokračovanie rodinnej ságy netrpezlivo očakávajú. Skalných fanúšikov určite zaujme aj fakt, že na plátno sa vracajú herci, ktorí účinkovali už v televíznom seriáli Panstvo Downton, medzi nimi napríklad Dominick West, Maggie Smithová, Hugh Bonneville či Allen Leech.

Scenár napísal Julian Fellowes, ktorý povedal, že fanúšikov ságy nečakajú žiadne revolučné zmeny, ale i tak bude film o niečo iný. “Crawleyovci z Downtonu stoja na prahu 30. rokov, na začiatku modernej éry, a to sme vo filme chceli zdôrazniť,” povedal.

Pokračovanie rodinnej ságy Panstvo Downton: Nová éra prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK 28. apríla.

rNUlife.sk / Perla Žinčíková, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.