Jubilejný 15-ty ročník najväčšej charitatívnej akcie PARASPORT24 tour sa bude niesť v znamení behu

PARASPORT24 organizuje aj tento rok unikátnu charitatívnu akciu! Po 14-tich úspešných ročníkoch sa na PARASPORT24 tour nebude bicyklovať, ale behať! Fanúšikovia tohto športu sa stretnú na troch behoch. 16. apríla štartuje Tučiansky beh a o mesiac neskôr sa 14. mája uskutoční Trenčiansky beh. 15-ty ročník PARASPORT24 tour zavŕši 10. septembra 2022 Spišský beh. Výťažok z behov poputuje hendikepovaným jednotlivcom a vybraným sociálne slabým rodinám!

PARASPORT24 tour sa 14 rokov niesla v znamení cyklistiky po celom Slovensku. Partiu ľudí s hendikepom podporili mnohé známe tváre mediálneho sveta. Fanúšikmi PARASPORT24 tour sú herečky Zuzana Vačková,  Bibiana Ondrejková, herci Juraj Bača, Přemysl Boublik, speváci Sima Martausová, Martin Harich či športovkyňa Danka Barteková. 

„Za 14 rokov PARASPORT24 tour sme prebicyklovali spolu takmer štyritisíc kilometrov. Keď spočítame kilometre všetkých účastníkov dostaneme sa k číslu takmer 65 tisíc, čo predstavuje jeden a polkrát obehnúť našu planétu. Spolu sme vyzbierali pomoc v hodnote takmer 350 tisíc eur. Každému, komu sme pomohli, s nami pomáha ďalej, preto teraz zväčšíme našu akciu a zároveň vymeníme druh športu. Bicyklovanie zameníme za beh a nordic walking, kde sa môže zapojiť viac ľudí,“ vysvetľuje organizátor akcií a šéf občianskeho združenia PARASPORT24 Miroslav Buľovský.

            V roku 2022 je cieľom občianskeho združenia PARASPORT24 odbehnúť tri behy, ktoré budú spolu tvoriť 15. ročník PARASPORT24 tour.

„Do jubilejného 15-teho ročníka chceme zapojiť tri kraje - Žilinský, Trenčiansky a Spišský. Ale hlavne je našim cieľom zapojiť nielen tisícky bežcov priamo na akciách, ale ja vo svete takzvaným virtuálnym behom. Bude sa dať behať v mieste bydliska, na dovolenke, skrátka kdekoľvek. O to sa postaráme propagáciou na sociálnych sieťach, kde máme takmer 50 tisíc podporovateľov,“ teší sa Miroslav Buľovský.

16. apríla 2022 odpáli Turčiansky beh so štartom a cieľom v Žabokrekoch pri Martine vo veľkom areáli futbalového štadióna. Bežať sa bude prevažne poľnými cestami s krásnou Turčianskou scenériou. V máji 2021 sa na Turčianskom behu vyzbieralo vyše 5 tisíc eur, ktorú sa organizátori chystajú znásobiť.

„Keď sa podarí pomoc v Turci, o mesiac sa presunieme do Trenčianskeho kraja. Trenčiansky beh sa uskutoční 14. mája v krásnej prírode Bielych Karpát v katastri Vršatské Podhradie. Štart a cieľ bude v hoteli Jasoň a celá trať povedie v nádhernom prostredí Vršatskej magistrály až na Moravu. Pre tento kraj sme sa rozhodli najmä pre skvelú spoluprácu, ktorú máme už osem rokov s Trenčianskym samosprávnym krajom. Za rok 2021 sme tu nechali pomoc v hodnote takmer 65 tisíc eur,“ neskrýva radosť Miroslav.

Po letnej prestávke sa PARASPORT24 tour presunie na Spiš a 10. septembra 2022 sa pobeží Spišský beh. Štart a cieľ bude na úplne novom atletickom štadióne v  Spišskej Novej Vsi a trasa povedie krásnou lesnou prírodou, ktorú okolie mesta ponúka. Výťažok z turné poputuje vybraným sociálne slabým rodinám, hendikepovaným jednotlivcom aj inštitúciám v oblastiach, kde sa bude akcia konať.

„Zmenu sme už potrebovali. Za 14 rokov sme nielen pomáhali, ale aj inšpirovali k pomoci iných. Rád sa posúvam vpred a mám rád výzvy. Teraz žijeme ťažšiu dobu na organizáciu akýchkoľvek podujatí, preto je potrebné veci meniť tak, aby bolo možné plniť ciele, ktoré si dávame.  Stále platí moje motto "cestu nájdeme, alebo si ju urobíme". Teraz sme si našli novú a vďaka skvelým ľuďom, ktorých okolo seba mám, ju aj zvládneme, aby sme pokračovali v pomoci iným,“ uzatvára Miroslav.

Vstupenky na PARASPORT24 tour 2022 si môžete kúpiť tu:  https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/parasport24-tour-2022/

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku. Všetky informácie nájdete na www.parasport24.com.

rNUlife.sk / Nora Krchňáková | NK Factory 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.