LABUTIE PIESNE vychádzajú v reedícii na CD a LP po takmer 30 rokoch

Album Labutie piesne z roku 1993 je voľným pokračovaním albumov Zelená pošta a Na II. programe sna, ktoré spoločne vytvorili Pavol Hammel, Marián Varga a Radim Hladík, pričom na tomto albume sa textársky podieľal popri Kamilovi Peterajovi aj Boris Filan. Tieto veľké mená sú doplnené elitnou zostavou ďalších hudobníkov (Frešo, Griglák, Jaro, Karvaš a Zeleňák). To všetko je zárukou výnimočného a dnes už legendárneho titulu, ktorý vyšiel 27.8.2021 v reedícii po takmer 30 rokoch na CD aj LP.

„Pri nahrávaní albumu sme si hovorili, dúfam, že to nebudú naše labutie piesne, no a odvtedy prešlo už skoro 30 rokov. Tešilo ma, že gitarista Radim Hladík tu bol aktívny už pri spoločnom zrode platne v štúdiu na rozdiel od niektorých iných spoločných albumoch, kde sa len čiastočne spolupodieľal a musím ešte poukázať na unikátny záznam spevu Mariána Vargu, ktorý je zachytený v piesni III.svetová,“ spomína Pavol Hammel.

Hrá a spieva na albume: Pavol Hammel (spev, akustická gitara), Radim Hladík (gitary), Marián Varga (klávesové nástroje), Fedor Frešo (basová gitara), Juraj Griglák (basová gitara), Anton Jaro (basová gitara), Martin Karvaš (klávesové nástroje a programovanie), Cyril Zeleňák (bicie nástroje)

Zoznam piesní na albume Labutie piesne:

A1 01. RANNÁ HUDBA

A2 02. VTÁK DO SMUTNÝCH POČASÍ

A3 03. SRDCE NA UZOL

A4 04. INTERLUDIO INQUIENTO

A5 05. PEUR DE SOI MÈME

A6 06. KVIETKY

A7 07. FANFARETTA

A8 08. KŠEFT Z NEBA

B1 09. ZLATÁ BRÁNA

B2 10. ZABIME JU

B3 11. III. SVETOVÁ

B4 12. LABUTIE PIESNE

B5 13. FILOZOF OPICA

B6 14. V OČISTCI

B7 15. OROL A PANNA

B8 16. NOČNÁ HUDBA

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.