Katka Koščová chystá v lete koncerty na slovenských hradoch a zámkoch

Začiatok príbehu nie je ničím výnimočný. Speváčka a skladateľka Katarína Koščová, podobne ako mnohí hudobníci a umelci, musela na jar z racionálnych dôvodov presunúť všetky podujatia na jeseň. K vynútenej koncertnej pauze sa však hudobníčka postavila odvážne a kreatívne. Spolu s kapelou zorganizovala vystúpenia na záhrade vlastného domu či na dvore predtým chátrajúcej školskej jedálne. V júli a auguste pripravuje koncerty na slovenských hradoch a zámkoch.

Katarína Koščová momentálne vystupuje v zostave spev, klavír a gitara, ktorú dopĺňa buď violončelo alebo sláčikové kvarteto. V repertoári nechýbajú skladby z aktuálneho albumu Hranica dažďa, ktorý vyšiel v autorskej spolupráci s klaviristom Danielom Špinerom koncom minulého roka. A keďže s novou hudbou kvôli korone nemohli vyraziť za ľuďmi na jarné turné, po uvoľnení opatrení sa rozhodli pozvať fanúšikov k sebe domov.

„Koncertom na vlastnej záhrade sa mi splnil ďalší sen. Kamaráti muzikanti hrali úžasne, technici makali od obeda do hlbokej noci, aby boli zvuk aj svetlo čo najlepšie. Ľudia sa správali ohľaduplne a pozorne počúvali. Ďakujem tiež všetkým susedom, že zvládli desiatky zaparkovaných áut okolo svojich plotov,” s nadšením opisuje domáci koncert Katarína Koščová. Jeho atmosféru autenticky približujú aj fotografie zverejnené na sociálnych sieťach.

Domácim vystúpením sa pre Koščovú koncertné leto ešte nekončí. Na júl a august pripravuje speváčka tri koncerty na špeciálnych miestach. Už túto nedeľu 26. júla zahrá aj s kapelou na Kežmarskom hrade a v auguste vystúpi na Spišskom hrade (14.8.) a Hlohoveckom zámku (15.8.). Tieto koncerty z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Od konca augusta až do konca októbra potom Koščovú čakajú ešte viaceré vystúpenia na Slovensku a v Čechách.

ZOZNAM KONCERTOV KATARÍNY KOŠČOVEJ

26.07. Kežmarský hrad

14.08. Spišský hrad

15.08. Hlohovecký zámok

29.08. Festival Hlasy, Rožnov pod Radhoštěm

09.09. Evanjelický kostol, Brezno

14.10. Český rozhlas, Olomouc

19.10. Robotnícky dom, Banská Bystrica

20.10. Veľký Evanjelický kostol, Bratislava 

25.10. PKO, Prešov

VIAC INFO

Facebook K. Koščovej: https://www.facebook.com/katarinakoscova

Instagram K. Koščovej: https://www.instagram.com/katarina.koscova/

Predaj albumu Hranica dažďa: https://www.slnkorecords.sk/katarina-koscova/hranica-dazda

rNUlife.sk / Alexander Čerevka, Slnko Records / Foto: Vlastimil Slávik

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.