Slovenský Team Fit&Co na preslávenej rally Budapešť Bamako 2020

Tento týždeň odštartoval 13. ročník najväčšej amatérskej dobročinnej rally sveta Budapešť Bamako 2020. Na štart v Budapešti sa postavilo 250 teamov z 85 krajín, aby spoločne absolvovali trať dlhú 9000 km počas 17 dní.

V posledný januárový deň odštartoval ďalší ročník dobrodružných pretekov naprieč krajinami západnej Afriky. Úvodná etapa vedie naprieč celou Európou a Marokom z Budapešti až do Marakéša. Potom sa účastníci vydajú na náročnú cestu cez pohorie Atlas na niekdajšie trate slávnejšej a staršej rally Dakar. Po absolvovaní púštnych ciest Západnej Sahary vstúpi rally do púštnych dún a soľných plání Mauretánie až do národného parku Banc D’Arguin. Trasa ďalej pokračuje cez trávnaté porasty a savanu v Senegale, cez džungľu a tropický prales v Guinei. Cieľová rovinka povedie na národný futbalový štadión v meste Freetown v Sierra Leone, ktorá bola pre turistov ešte donedávna neprístupná.

S myšlienkou rally pre každého, na čomkoľvek a akýmkoľvek spôsobom prišiel Andras G. Szabo. Aj keď má rally súťažnú kategóriu s profesionálnymi jazdcami, cieľom Budapešť Bamako je umožniť aj amatérskym jazdcom zažiť dobrodružstvo rally. Dôkazom je kategória „Spirit“, v rámci ktorej sa je možné zúčastniť rally bezplatne na zaujímavom vozidle akými sú Trabant, Polski Fiat, či Škoda 120.

Dôležitou súčasťou rally je aj dobročinný zámer, ktorý tento rok predstavuje zapojenie sa do iniciatívy Charity Water a pomoc účastníkov rally s vybudovaním studne v Sierra Leone. Rally tiež sprevádza konvoj s humanitárnou pomocou. Tento rok jeho súčasť tvoria sadenice afrických stromov Neem, ktoré majú vysokú schopnosť absorbcie CO2 a produkujú esenciálne oleje využiteľné v medicíne. V prípade, že by niekto chcel finančne prispieť na dobročinný zámer, môže tak urobiť na oficiálnej stránky rally v časti Charity (link)

Slovensko bude v nesúťažnej kategórii zastupovať aj Team Fit&Co, ktorý tvoria Róbert Kováč, Martin Urmanič a Štefan Vadocz. Príprave na rally sa venujú už niekoľko mesiacov a počas svojej premiérovej účasti majú ambíciu absolvovať celú trasu. Na štart sa postavia s  vozidlom Land Rover Discovery II TD5 vo výraznej offroadovej úprave a s expedičným vybavením.

Jazdci zo Slovenska majú na rally Budapešť Bamako dobré meno. Práve počas prvých ročníkov v rokoch 2004, 2006 a 2008 súťažnú časť vyhrala posádka manželov Ulrichovcov zo Slovenska.

Linka na oficiálnu stránku rally: http://www.budapestbamako.org

Linka na blog teamu: https://www.teamfitco.sk

Linka na dobročinnú zbierku: http://www.budapestbamako.org/home-en-3/charity-work-2/

Redakciu NUlife.sk informoval Dušan Marko, NEOPUBLIC

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.