Mladý český pesničkár Michal Horák vydáva očakávaný debutový album MICHALOVO CÉDÉČKO

Na konte má už množstvo úspešných videoklipov i vystúpení a bezpochýb patrí medzi výrazných predstaviteľov mladej generácie českých pesničkárov. U poslucháčov boduje príjemnou civilnosťou, neokukanými hudobnými nápadmi a nákazlivým humorom, ktorý v tom najlepšom  zmysle slova nadväzuje na tradíciu Svěráka s Uhlířom. 25. októbra Michal Horák svoju doterajšiu hudobnú cestu orámuje očakávaným albumovým debutom s prozaickým názvom Michalovo cédéčko.

„Spoločný song s Pokáčom visel vo vzduchu už nejakú chvíľu, o niečo sme sa pokúšali na Pokáčovom jesennom turné, kde som mu hosťoval, vždy nakoniec ale vyhral Severní vítr od Uhlířa, čo nás dojímalo viac. No a po poslednom skúškovom období v škole sa mi skrátka v hlave zrodil tento nápad rozhovoru medzi dobrým profesorom a lenivým študentom, ktorý s Pokáčom dostal úplne iný rozmer. Produkcie nahrávky sa chopili chlapci z Resoundu v Liberci a scenár klipu si vzal na starosti Martin Hammerschlag – skrátka starý dobrý osvedčený tím,“ hovorí Horák o piesni Netušim.

Debutový album Michalovo cédéčko, ktorého vydanie predznamenáva spomínaný klip, zhŕňa Horákovu tvorbu za posledných niekoľko rokov. Na novinke, ktorú produkovalo duo Martin Havlen & Niko Jalauzidis, poslucháči nájdu celkom 12 žánrovo pestrých piesní vrátane starších úspešných singlov ako V 7:25, Hej teto alebo Vysokoškolskej song. „Skladám a vystupujem vlastne už od 13tich rokov, a hoci sa ma počas tých rokov ľudia často na nejaké cédečko pýtali, nikdy som si naň nepripadal dostatočne spôsobilý. No a v poslednej dobe som si už začal hovoriť, že by predsa len ten album nemusel byť zlý, a tak „som do toho praštil“. Je to pre mňa určite prvý veľký míľnik a teším sa na to, čo bude nasledovať. A neskromne musím dodať, že som na to „céďo“ patrične hrdý, pretože sa vydarilo,“ netají svoju radosť z debutu sympatický pesničkár.

Radosť môže mať Horák i zo záujmu, ktorý vzbudzujú koncertné krsty jeho debutu. Prvý termín v pražskej Malostranskej besede bol vypredaný v priebehu pár týždňov a tak na ten istý deň, nedeľu 3. novembra, pridal ešte podvečerný krst od 17:30, o ktorý je podobný záujem. Rovnako je to i s krstom 6. decembra v AC klube v Hradci Králové, kde album pokrstí Pavla Tomicová. V Prahe bude krstným otcom Pokáč. „Bude to v podstate koncert, počas ktorého sa pokúsim zahrať čo najviac osvedčených pesničiek a to najlepšie ako dokážem. Vzal som si k tomu na pomoc Pokáča, Voxela, Vendulu Příhodovú a kamaráta Pavouka, čo sú všetko hostia mojich pesničiek. Oporou na koncertoch mi bude tiež geniálny huslista a kamarát Adam Černík, no a na začiatok som pozval kamaráta pesničkára Pavla Čadka, ktorého pesničky sú parádne – a myslím, že to bude super začiatok večera,“ upresňuje Horák, ktorý na budúci rok vyrazí s debutom na koncertné turné.

 

Redakciu NUlife.sk informovala Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s./youtube.com/úprava Lujza SH 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.