When Saints Go Machine sú späť, po rokoch uvidíme ich škandinávsky electropop aj v Bratislave

O koncerte When Saints Go Machine na festivale Pohoda v roku 2014 sa hovorilo ako o jednom z triumfov celého programu. Pritom nešlo o veľké meno na hlavnej scéne. Napriek tomu sa dánska formácia na pódiu posledných 5 rokov takmer neobjavovala. To sa teraz zmení, kapela sa na jeseň vráti do Bratislavy a predvedie svoj overený aj nový materiál, a to teda úplne nový čerstvo dokončený album "SO DEEP" sťa by "horúci zemiak", ktorý oficiálne vychádza až 8. Novembra 2019.  Bratislavskému publiku sa predstavia 23. októbra v Ateliéri Babylon.

Kto sú When Saints Go Machine? Prvé tóny ich tanečného a pritom hĺbavého popu sa v Kodani začali ozývať už v roku 2007. O rok neskôr debutovali úspešným albumom Ten Makes a Face. Už vtedy začali prekračovať hranice Dánska a dokonale zapadli do silnej generácie škandinávskeho popu, ktorý dokáže roztancovať nohy, zamestnať hlavu a zároveň nepôsobí fádne. Prirovnania k Robyn, Lykke Li, The Knife alebo Fever Ray tak nemusia byť úplne mimo, hoci si WSGM razia vlastnú cestu. Naživo fungujú naozaj výborne. Špeciálne, keď okrem výrazného vokálu Nikolaja Manuela Vonsilda, oživili svoj synth pop o živé bicie. Zároveň sú ich skladby v správnom zmysle nákazlivé, čo vychádza z ich lásky k dnes už kultovým postavám elektronickej hudby ako Hercules and Love Affair alebo Moloko.

Na Slovensku budú When Saints Go Machine predstavovať svoj nový album, prvý po zmieňovanej pauze. „Proces vytvárania nového albumu začal pomaly v roku 2017, keď sme pracovali s naším priateľom, skladateľom Christianom Balvigom, na hodinovej symfónii pre Kodaňskú filharmóniu. To nám poskytlo nový pohľad na textúry, rozsah klasických nástrojov a inšpirovalo ku zmene toho, ako pristupujeme k produkovaniu elektroniky,“ hovorí Vonsild v materiáloch k jesennému turné. „Máme pocit, že sme vynašli nový jazyk, ktorý sa stal základom pre SO DEEP a aj pre naše koncerty,“ dodáva.

 

NEzabudnite preto na túto jedinečnú možnosť zažiť ich peformance naživo, a to :

23. októbra, Ateliér Babylon, Bratislava

Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal.sk (www.ticketportal.sk/event/When-Saints-Go-Machine)

a v sieti  GoOut.sk (https://goout.net/sk/listky/when-saints-go-machine/hkcf).

 

 

Redakciu NUlife.sk informoval P. Duben,CS Music Factory/úprava DM

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.