Kuzminovej pri súťažnom návrate po piatich rokoch nastavilo Osrblie zrkadlo

Anastasia Kuzminová na snímke z ME v Osrblí.
Anastasia Kuzminová na snímke z ME v Osrblí. Foto TASR/Michal Svítok

Prvé súťažné podujatie po takmer piatich rokoch Anastasii Kuzminovej ukázalo, že ešte má na čom pracovať v úsilí dostať sa do formy, s ktorou by mohla byť konkurencieschopná na najvyššej úrovni. Zároveň však aj to, že sa zo dňa na deň zlepšovala a v nedeľňajšej miešanej štafete bola najlepšia zo slovenského tímu a patrila medzi najlepšie i celkovo.

Kuzminovej návrat pritiahol do Osrblia tisícky fanúšikov, ktorí boli zvedaví na jej výkony. Zvedavá však bola aj trojnásobná olympijská šampiónka, keďže od ohlásenia svojho návratu do biatlonového kolotoča v októbri to boli jej prvé súťaže. Po úvodných rýchlostných pretekoch, v ktorých obsadila 59. miesto, hovorila, že jej chýba práve súťažné porovnanie s konkurenciou. Následne sa v stíhačke posunula na 39. priečku a v nedeľu dostala po svojom treťom úseku štafetu z 11. až na 6. pozíciu.

"Tento šampionát mi ukázal, že teraz to ešte nie je Nasťa, ktorá je pripravená byť na vynikajúcej úrovni vo Svetovom pohári. Myslím, že aby som spravila nejaké body v SP alebo na šampionáte, potrebujem ešte veľmi veľa vecí vylepšiť a dotiahnuť. No za dnešok som spokojná, pretože zlepšenie tam vidieť," povedala po nedeľňajšom štarte.

Pred štafetou si pritom nebola istá, či tri dni na úvod zvládne. Ľahké pochybnosti boli aj ráno, no rýchlo ju to prešlo: "Mala som pocit, že mi môžu dochádzať sily, ale ten adrenalín v pretekoch a fanúšikovia, to bolo niečo neskutočné. Zabudnete na všetko a robíte len to, čo máte natrénované." Skúsená pretekárka si pred štartom našla čas na svojich mladších kolegov: "Predsa len, bolo to o našej spoločnej tímovej práci. Pred štartom som sa so všetkými zhovárala a naša nálada bola dobrá na to, aby sme ukázali niečo kvalitnejšie."

Kuzminová po „šprinte“ hovorila o ďalšom programe sezóny opatrne, no po štafete už rozmýšľala, aké preteky by mohla absolvovať na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave: "O štafete sme sa už rozprávali nahlas. Rozmýšľam, či má význam ísť aj ,šprint´. Odbehnúť trojo pretekov za sebou, obrovská pauza a dúfať, že v štafete budem dobrá podpora, je asi naivné."

rNUlife.sk / Prevzaté z olympic.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.