King Shaolin nás zasype energiou v novinke LongLife

Bratislavská kapela King Shaolin ukončila leto veľkolepo na pódiu Lovestream Festivalu so speváčkou Celeste Buckingham a už pracuje na novom materiále. Skladba LongLife sa stáva prvým singlom z pripravovaného EP plným energického náboja s hravosťou, ktorá chlapcom rozhodne nechýba. Opäť typická kingshaolinovská melodickosť, videoklip s nádychom motorového benzínu a bezstarostnej radosti.

LongLife predstavuje jednu z tých skladieb, ktorej priebeh vzniku sa niesol v úplnej ľahkosti. „Po dlhšom čase som pri skladbe zažíval to vzrušenie a nadšenie z tvorenia, keď som robil od rána do rána a nepociťoval som túhu po jedle, pití alebo spánku. Veľakrát sa totiž stáva, že mám nejaký silný nápad na refrén, ale slohu a bridge vymýšľam týždne. LongLife je dar z nebies,“ s úsmevom ozrejmuje spevák a skladateľ Domi Stoff.

Za myšlienkou skladby stojí viera Domiho Stoffa, že každú príležitosť na zážitok treba využiť. „Myslím si, že z dobrodružstiev rastieme osobnostne a aj duševne. Hlavne v mojej pozícii producenta a songwrittera cítim, že je pre mňa veľmi dôležité byť živený zo zážitkov, aby som naberal energiu a inšpiráciu na tvorenie skladieb nielen pre King Shaolin, ale aj pre iných interpretov.“

Tentokrát Domi Stoff držal produkciu vo veľkej skromnosti. V LongLife sa nachádza len pár nástrojov, celú skladbu nesie rytmika, basa a bicie. Príbeh rozvíja spevová linka v sprievode akustickej gitary a synthu. Skladba má šťastnú atmosféru, ktorá má vniesť chuť do života každému poslucháčovi, ktorý jej dá šancu.

Nahrávanie prebiehalo pod strechou štúdia RITA v Bratislave, v ktorom Domi Stoff pôsobí ako producent, a preto si novinku sám nahral aj zmixoval. „Skladba bola pôvodne o jeden a pól tónu vyššie, ale zistil som, že krajšie vyznie moja farba hlasu v nižšej polohe, takže som ju celú nahral odznova a stálo to za to,“ hovorí spevák. Master pod taktovkou Jiřího Pašku alias Ecsona Waldesa sa už tradične uskutočnilo v Prahe.

S pozitívnou atmosférou skladby sa nesie aj jeho vizuál, ktorému šmrnc a vôňu obilia dodalo nakrúcanie v Topoľčanoch. Unikátny výraz prepožičiava „kingshaoliňákom“ ich štýlový priateľ Ewžen Rider a dlhoročná vokalistka kapely Klára Mockovčiaková. Ewžen predstavuje nespútaného jazdca, pre ktorého pravidlá neexistujú a Klára je cestovateľkou, ktorá hľadá dobrodružstvo.

„Spojil ich vesmír a zažívajú život bez plánovania. Skrátka žijú v prítomnosti, a preto sa ich energie stretli. Myslím si, že to tak funguje aj v reálnom živote,“ zamýšľa sa Domi Stoff nad rozvíjajúcim sa príbehom bez účinkovania kapely, ktorý upiera pozornosť práve na myšlienku skladby.

Skladba LongLife je prvým singlom k novému EP King Shaolin, ktorého vydanie kapela plánuje v roku 2024. Aktuálne Domi Stoff pracuje na tvorbe ďalších skladieb a kapelu uvidíme hrať ešte v tomto roku na jesenných aj vianočných akciách.

rNUlife.sk / Michal Neffe, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.