Kremnické gagy už tradične ocenili najlepšie vystúpenia

Bratislavské divadlo L + S s legendárnou hrou Milana Lasicu a Júliusa Satinského Deň radosti (v 21. storočí) ukončilo v nedeľu večer 43. ročník festivalu humoru a satiry Kremnické gagy. Počas troch dní od piatka 25. augusta mali návštevníci festivalu možnosť pozrieť si viac ako 70 vystúpení umelcov z celého sveta. Festival poctila návštevou aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Akadémia humoru na čele s herečkou Janou Oľhovou udelila ocenenia v jednotlivých kategóriách nasledovne:

Španielske kvarteto Yllana si odnáša Grand Prix nášho festivalu

Cenu Grand Prix získal španielsky súbor Yilana za hudobnú šou Primitals, cenu Zlatý gunár za celoživotný prínos humoru a divadlu si prevzala herečka Zuzana Kronerová, zlatého gunára za výtvarné umenie získal ukrajinský výtvarník Vladimír Kazanevsky, za divadelné umenie si gunára odnáša české Divadlo na cucky za novú verziu rozprávky Tři oříšky.

Slovinec Andrej Tomše si odnáša cenu v kategórii pouličné divadlo

Cenu za pouličné divadelné umenie dostal Slovinec Andrej Tomša za kreáciu s klobúkom s názvom Get the Hat. Cenu Stana Radiča získalo Divadlo bez masky za satirickú inscenáciu Vyučovanie dony Margarity v podaní Oľgy Belešovej.

Cenu Stana Radiča si odnáša herečka Oľga Belešová. Na festivale odohrala predstavenia Vyučovanie Dony Margity

"Vydržali sme doteraz, lebo sme sa dokázali pozerať s nadhľadom na všetky politické situácie, komunizmom počínajúc. Vždy bola nejaká politická situácia a máloktorá z nich priala humoru a satire. Nedali sme sa, stáli sme pevne a bojovali sme, až sme sa dostali po tohtoročný 43. ročník. Bol úžasný, bol krásny, prišlo ďaleko viac ľudí ako minulý rok. Vidíme to na vybranom vstupnom, vidíme to na parkoviskách, už nám nestačia ani tie náhradné, ktoré sme vytvorili. Je to úžasný pocit, keď človek prejde mestom a ľudia ďakujú, že mali krásne prežitý víkend. Je to potvrdením, že to nerobíme márne," povedal riaditeľ festivalu Roman Vykysalý.

rNUlife.sk / teraz / foto: FB Kremnické Gagy

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.