Protestné podujatie Spolu za kultúru sa kvôli novým opatreniam uskutoční iba v online priestore

Zástupcovia slovenskej kultúrnej obce a kreatívneho priemyslu verejne vyhlásili a pripravovali na 14. októbra podujatie Spolu za kultúru, na ktorom sa mali na Námesté SNP v Bratislave stretnúť všetci nespojoní s poslednými udalosťami a opatreniami okolo covid pandémie, ktoré ťahajú kultúru ku dnu a doslovne ju likvidujú. Napokon ho však nebude možné uskutočniť v pôvodne plánovanom formáte ako pokojnú manifestáciu na Námestí SNP. Súčasťou nových opatrení, ktoré zverejnila Vláda SR v nedeľu 11. októbra, je totiž aj zákaz zhromažďovania sa viac ako 6 osôb.

Napriek tomu kultúrna obec i naďalej považuje za potrebné upriamiť pozornosť na neúnosnú situáciu v čase koronakrízy, spôsobenú predovšetkým nedostatočným kompenzovaním prijatých opatrení veľkej časti pracovníkov v kultúre. Niekoľko desiatok tisíc z nich sa aktuálne nachádza na pokraji existenčných možností.

Preto sa zástupcovia rôznych združení a asociácií z tohto segmentu nevzdávajú ambície zabrániť likvidácii kultúry na Slovensku a považujú za kľúčové zabrániť zániku kultúrnych priestorov, hudobných klubov, občianskych združení či spoločností. Po prijatí ešte prísnejších opatrení sa tento problém stáva ešte naliehavejším. 

Organizátori si uvedomujú vážnosť pandemickej situácie, nechcú ohrozovať zdravie ľudí, preto s plnou zodpovednosťou pristupujú k tomuto rozhodnutiu. Ďalej budú hľadať spôsoby, ako nenechať kultúru padnúť. O presnej podobe podujatia, ktoré sa 14. októbra uskutoční v online forme, budú organizátori informovať čoskoro.

Viac na : Facebook eventrNUlife.sk / Vladimíra Pôbišová, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.