Diváci pretekov Tour de France zahádzali vozovku špendlíkmi

Druhá etapa cyklistickej Tour de France priniesla v nedeľu kurióznu situáciu. Zhruba 36 kilometrov pred cieľom v San Sebastiane zahádzali diváci vozovku špendlíkmi a spôsobili defekt mnohým pretekárom vrátane úradujúceho víťaza Jonasa Vingegaarda z Dánska.

Niekoľkí jazdci vymenili bicykel, ďalší pokračovali s pomalým defektom až do cieľa. Frustráciu vyjadril na sociálnej sieti Tweet / Twitter Lilian Calmejane z Francúzska, ktorý uverejnil video svojho kolesa s piatimi špendlíkmi: "Ďakujem za tento druh ľudskej hlúposti. Nemyslím si, že som jediný, kto dostal v závere defekt. Mali by ste vedieť, že pre vašu hlúposť môžeme spadnúť a vážne si ublížiť. Hlupáci!"

"Roadside spectators help Tour de France cyclists fight the heat by ...
V minulosti diváci jazdcom Tour skôr pomáhali, napr. osviežením vodou pri horúčavách.
Pri ceste po stranách pomáhajú diváci pretekov Tour de France cyklistom bojovať s horúčavou, polievajú ich vodou, keď prechádzajú cez Chalon-sur-Saône vo Francúzsku 4. júla 1961.

Tím Jayco-AlUla bol zasiahnutý týmito defektmi, hoci líder Simon Yates unikol incidentu. "Niekto rozsypal na cestu niekoľko spiniek a špendlíkov," povedal šéf tímu pre výkonnosť Matt White. "Videli sme zhruba 15-20 defektov. Niektorí ihneď opravovali deflekt a iní jazdili s pomalým únikom vzduchu z pneumatiky. Je to škoda. Máme šťastie, že Simon Yates nedostal defekt, ale v dôležitom čase pretekov deflektovalo veľa ľudí."

Medzi poškodenými jazdcami bol aj Brit Tom Pidcock, ktorý skončil na štvrtom mieste. Jeho tím Ineos Grenadiers používa kolesá bez duše a tesniacu hmotu, ktorá spomalila defekt na zadnom kolese. "Mal som pomalý defekt a cítil som to na klesaní z Jaizkibelu. Musel som však pokračovať. Cítil som aj šmýkanie v zákrutách," uviedol Tom Pidcock podľa webstránky cyclingnews.com.

Nie je to prvýkrát, čo spinky spôsobili problémy na pretekoch. V roku 2012 takýto incident takmer zastavil pretek, keď približne 30 jazdcov utrpelo defekty, vrátane lídra Bradleyho Wigginsa. Cyclingnews uviedol: "Bolo to evidentne urobené úmyselne," povedal vtedajší riaditeľ pretekov Jean-François Pescheux. "Máme spinky, ale nevieme, kto ich po trati rozsieval."

Minulý rok Road.cc informoval, že pri výšinke Aubisque v Pyrenejách boli nájdené hrebíky a nechty, ktoré fanúšikovia odstránili.

Zatiaľ nie je jasné, kto rozsieval po trati spinky, ani či polícia získala stopy, ale jazdci aj fanúšikovia sú nahnevaní týmto nehanebným činom a dúfajú, že sa to nezopakuje v nasledujúcich týždňoch.

rNUlife.sk / bicycling.com, teraz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.