Špeciálna videodiskotéka a česko-slovenské tanečné 90. roky na 90s Super Feste v Nitre

V sobotu 27. mája 2023 čaká amfiteáter v Nitre skvelé podujatie, ktoré návštevníkov nostalgicky prevedie späť do 90. rokov. Zatancovať si budú môcť na hudbu známych interpretov zo zahraničia ako 2 Unlimited, Haddaway, Twenty 4 Seven feat Stay C & Kelly, Captain Jack, S.T.S.B fka Fun Factory či Layzee fka Mr. President. Tešiť sa však môžu aj na česko-slovenskú hudbu z tohto obdobia, ktorú aj vizuálne pripomenie Julo alias Python a na pódiu vystúpi aj skupina Maduar.

Julo alias Python patrí medzi legendy slovenského rozhlasového éteru. Známy hlas už mnoho rokov robí výnimočné videodiskotéky. „Má veľmi bohatý archív a robí aj skvelú šou. Myslím si, že bude výrazným a výborným spestrením 90s Super Festu v Nitre,“ povedal hudobný publicista Juraj Čurný.

„Na festivale budeme spomínať na česko-slovenské hitovky z tohto obdobia. Je ich veľmi veľa a aj sa obávam, že nestihnem zahrať všetko podstatné. Určite však zahrám Michala Davida, na ktorého sedí označenie hitmaker a zo slovenských mien napríklad Elán, Mariku Gombitovú, Mira Žbirku, MC Erika a Barbaru a veľa ďalších mien,“ prezadil Python. Ten zároveň aj dodal, že vyberá tanečné veci a bude sa snažiť vybrať to najlepšie z najlepšieho.

Slovenskú dancefloorovú vlnu z 90. rokov na 90s Super Feste v Nitre pripomenie aj skupina, ktorá bola jedným z jej hlavných predstaviteľov – Maduar. „Svojím spôsobom sa stala takzvaným prvolezcom našej dancefloorovej scény. Otvorili brány pre tento hudobný smer už svojím debutovým albumom I Feel Good a skladbou Do It. To bola tá prelomová skladba, ktorá definovala slovenský dancefloor,“ hovorí Čurný. Maduar v 90. rokoch patril medzi najhranejších interpretov v rámci celého územia Československa a bol úspešný aj na niektorých iných teritóriách.

„Dnes s odstupom času vnímame našu tvorbu celkom zaujímavo. Tým, že máme koncerty po Slovensku, kedy hráme naše skladby ešte z úplných začiatkov, keď sme boli pop-rocková kapela aj naše nie úplne notoricky známe skladby, zisťujeme, že je veľmi pestrá. Ľudia sú veľakrát prekvapení z toho, čo sme vyprodukovali na tých siedmich albumoch,“ hovorí Juraj Matyinkó.

Dodáva, že aj dnes sa ľudia chcú baviť, stále majú chuť si pripomínať radostné a veselé skladby: „Tým, že teraz je obdobie, ktoré na mnohých dolieha, sme radi, že môžeme byť takým svetielkom alebo lúčom radosti a veselosti a že ľudia majú možnosť odhodiť svoje starosti za hlavu.“

90s Super Fest je pre Maduar priestorom na stretnutie s kolegami z tohto obdobia a aj oni sa tešia zo stretnutia s nimi. Juraj Matyinkó: „Je to vždy fajn, keď si môžeme spolu pripomenúť, ako môžeme byť vďační a aký je to dar, že aj po tých rokoch sa nájdu ľudia, ktorí prídu na takéto podujatia a chcú si s nami zaspomínať na 90. roky. Tešíme sa na ľudí, ktorí sú na týchto akciách neskutoční. Špeciálne aj do Nitry, odkiaľ mám manželku. Nitra je super ako destinácia. Veríme, že po hudobnej stránke bude 90s Super Fest perfektný a ľudia si to spolu s nami užijú. Čaká nás veľká nálož 90tkovej zábavy a hitov!“

Slovensko v 90. rokoch veľmi dobre zareagovalo na veľmi podobnú vlnu eurodanceflooru, ktorý fungoval najmä v nemecky hovoriacich krajinách alebo Taliansku. V tom čase sme boli na pulze dňa. Hudbu a náladu tohto obdobia pripomenie v sobotu 27. mája 2023 podujatie 90s Super Fest, ktoré sa uskutoční na amfiteátri v Nitre.

Vstupenky na 90’s Super Fest sú k dispozícii v sieťach Goout a Maxiticket.

rNUlife.sk / Andrea Čurná, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.