Rusko v indických bankách nahromadilo miliardy rupií a nevie čo s nimi

Rusko v indických bankách nahromadilo miliardy rupií a teraz ich potrebuje konvertovať na iné meny, uviedol v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. India a Rusko zastavili rokovania o zúčtovaní bilaterálneho obchodu v rupiách. Indii sa totiž ani po mesiacoch rokovaní nepodarilo presvedčiť Rusko, aby si rupie ponechalo vo svojej pokladnici.

"Pokiaľ ide o rupie, je to problém, pretože na účtoch v indických bankách máme nahromadené miliardy rupií a my tieto peniaze potrebujeme použiť," uviedol Lavrov na tlačovej konferencii v Indii. "Preto by sme mali rupie konvertovať na iné meny. O tom diskutujeme."

India začala preskúmavať mechanizmus zúčtovania obchodu s Ruskom v rupiách krátko po tom, ako Moskva vo februári minulého roka zaútočila na Ukrajinu. To takisto spôsobilo pruský nárast dovozu ruských komodít do Indie, keďže Moskva na ne ponúka výrazné zľavy, a to predovšetkým na ropu.

Podľa dostupných informácií však obe strany žiadnu dohodu o zúčtovaní v rupiách neuzavreli. Väčšina obchodov sa uskutočňuje v dolároch, ale čoraz väčší objem sa realizuje v iných menách, napríklad v emirátskych dirhamoch.

rNUlife.sk / teraz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.