TRAJA MUŠKETIERI D´ARTAGNAN: Do slovenských kín mieri najdrahší projekt v histórii francúzskej kinematografie

Romantický dobrodružný príbeh plný lásky a intríg, vášne a zrady, priateľstva a súbojov na život a na smrť, ktorý milujú ľudia na celom svete už takmer 200 rokov.

Výpravné spracovanie legendárneho románu Alexandra Dumasa prichádza v netrpezlivo očakávanom epose. S rozpočtom viac ako 70 miliónov eur sú Traja mušketieri: D'Artagnan/Milady najdrahším projektom v histórii francúzskeho filmu.

Na nakrúcanie bolo potrebných 650 koní a 9 000 komparzistov v prestížnych lokalitách, ako sú palác Louvre, hotel Invalidovňa, zámky Fontainebleau a Saint-Germain-en-Laye, Fort la Latte, Chantilly, citadela Saint-Malo a historické centrum Troyes. V novom spracovaní nesmrteľného dobrodružstva sa predstaví pôsobivé hviezdne obsadenie: Eva Green (Casino Royale), Vincent Cassel (Jason Bourne, Asterix a Obelix, Čierna labuť), Olive Jackson-Cohen (Neviditeľný), Vicky Krieps, Louis Garrel, Romain Duris a ďalší.

Dej filmu zavedie divákov do kráľovstva rozdeleného náboženskými vojnami, kde pod hrozbou britskej invázie hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska. Temperamentný mladý Gaskonec d'Artagnan, nebojácni a verní kráľovskí mušketieri Athos, Porthos a Aramis, krehká Konstancia, diabolsky ľstivý kardinál Richelieu a krásna a tajomná Milady de Winter sú hrdinami tohto nesmrteľného príbehu o odvahe, láske a cti.

Najnovšia francúzska filmová verzia slávneho príbehu o d'Artagnanovi sa vďaka distribučnej spoločnosti Magic Box Slovakia tento rok objaví v slovenských kinách v dvoch častiach. Prvá časť s podtitulom d'Artagnan vstúpi do kín 6. apríla a druhá časť s názvom Milady 13. decembra.

Originálny názov: Les trois mousquetaires: D’Artagnan
Žáner: historický/akčný
Dĺžka: 121 minút
Jazyková verzia filmu: český dabing 5.1., originálne franczúzske znenie s českými titulkami 5.1, 7.1
Prístupnosť: od 12 rokov
Pôvod: Francúzsko
Rok výroby: 2023
Réžia: Martin Bourboulon
Scenár: Martin Bourboulon, Matthieu Delaporte, Alexandre Dumas, Alexandre de La Patellière
Hrajú: Eva Green, Vincent Cassel, Vicky Krieps, Lyna Khoudri, Louis Garrel, François Civil, Romain Duris, Jacob Fortune-Lloyd, Pio Marmaï, Alexis Michalik a ďalší.

rNUlife.sk / Radomír Brhlík, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.