Letná škola pre mladé líderky v digitálnom veku opäť otvára svoje brány

  • Po veľkom úspechu druhého ročníka Letnej školy pre líderky v digitálnom veku, ktorá sa konala v júli 2022 v Prahe, spoločnosť Huawei spúšťa už tretí ročník akadémie, tentokrát v španielskej Valencii.
  • Druhý ročník Letnej školy mal aj slovenské zastúpenie v podobe študentky farmácie Evie Prokesh a mentorky Lucie Kleštincovej, ktorá pracovala v Európskej komisii.
  • Program letnej školy opäť zhromaždí desiatky svetových odborníčok a odborníkov, rečníkov a mentorov na intenzívne týždňové školenie na úrovni špičkových univerzít.
  • Prihlasovanie je spustené a bude trvať do 15. marca.

Miesto konania v poradí už 3. ročníka úspešného programu pre ženy bolo odhalené na kongrese Mobile World Congress, počas podujatia Women in Tech Salon organizované spoločnosťou Huawei.

Ako súčasť širšej iniciatívy Huawei Seeds for the Future predstavuje škola pre líderky v digitálnom veku trvalý záväzok spoločnosti podporovať začlenenie sa do digitálneho sveta, konkrétne pri odstraňovaní rodových rozdielov a vytváraní sveta, v ktorom budú môcť ženy prosperovať a viesť nás k inkluzívnej a udržateľnej digitálnej budúcnosti.

Tony Yong JIN, viceprezident Huawei pre európsky región a hlavný predstaviteľ pre európske inštitúcie, povedal: „Letná škola pre líderky v digitálnom veku 2023 bude pre študentky ďalšou vynikajúcou príležitosťou ako získať poznatky o nových technológiách. Huawei je naďalej odhodlaný podporovať európske talenty, rozširovať a upevňovať ich digitálne zručnosti, a to aj so zameraním na ekológiu. Teším sa na spoluprácu s našimi španielskymi partnermi s cieľom poskytnúť digitálne vzdelanie.“

Predošlého, druhého ročníka úspešného programu, sa okrem 29 mladých talentovaných žien z Európskej Únie, Balkánu a Ukrajiny zúčastnila aj slovenská študentka Evie Prokesh. Tá si z programu odniesla okrem skúseností a zážitkov tiež aj nové kontakty, a naučila sa napríklad aj ako vytvoriť úspešný biznis plán.

Berta HERRERO, vedúca oddelenia pre rovnosť, diverzitu a inklúziu v Huawei Europe a riaditeľka školy pre líderky v digitálnom veku: „Ženy z akéhokoľvek prostredia musia byť schopné byť pri kormidle technologickej revolúcie, a preto ich naše učebné osnovy vybavia nástrojmi a zručnosťami potrebnými na to, aby sa im darilo v digitálnom prechode. Navyše, kandidátky, ktoré si to zaslúžia, dostanú  plné štipendium na dokončenie programu, čím získajú rovnaké príležitosti. Nikto by nemal byť vylúčený z vývoja nových technológií – v skutočnosti to zabezpečuje, aby v tomto odvetví skutočne existovala rozmanitosť, čo je prvým krokom k vybudovaniu rovnocenného, inkluzívneho sveta bez predsudkov a diskriminácie."

O Letnej škole pre líderky v digitálnom veku

Cieľom Huawei a Letnej školy pre líderky v digitálnom veku je rozpoznať obrovský potenciál, ktorý má ženský talent a proaktívne ho podporovať, čím ženám umožňuje viesť technologickú revolúciu.

Prihlasovanie do programu je spustené a bude trvať do 15. marca 2023. Prihlášky je možné podávať prostredníctvom webovej stránky European Leadership Academy.

Rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento rok vyberie nezávislá porota zložená z vedúcich predstaviteľov podnikov, akademikov, politikov, obhajcu rovnosti a zástupcov občianskej spoločnosti z celej Európy 29 účastníkov, ktorým bude udelené plné štipendium na účasť na tomto týždňovom programe kurzov, tímových projektov, aktívneho učenia a kultúrnych zážitkov. Účastníci budú vyberaní z každého z 27 členských štátov EÚ. Vďaka partnerstvu s European Training Foundation (ETF) bude opäť vytvorené miesto pre účastníčku zo západobalkánskej šestky a ďalšie miesto pre účastníčku z Ukrajiny.

Predchádzajúce ročníky prilákali viac ako 6 000 prihlášok od študentiek a mladých žien z celej Európy, čím sa tento program stal jednou z najlepších príležitostí pre mladé ženy v Európe, ktoré chcú získať vedomosti potrebné na formovanie budúcnosti technológií.

O Huawei

Huawei je svetovým lídrom v poskytovaní informačných a komunikačných technológií (ICT), technologickej infraštruktúry a inteligentných zariadení. Vďaka integrovaným riešeniam v štyroch kľúčových doménach - telekomunikačné siete, IT, inteligentné zariadenia a cloudové služby - sme odhodlaní prinášať digitálne informácie každému človeku, domácnosti a organizácii pre plne spojený a inteligentný svet.

Komplexné portfólio produktov, riešení a služieb od spoločnosti Huawei je konkurencieschopné a bezpečné. Prostredníctvom otvorenej spolupráce s partnermi z odvetvia vytvárame pre našich zákazníkov dlhotrvajúce výhody, pracujeme na tom, aby sme umožnili ľudom stať sa lepšími, obohacujeme život domácností a podmieňujeme vývoj inovácií v organizáciách všetkých druhov a veľkostí.

V spoločnosti Huawei cielime inovácie na potřeby zákazníkov. Investujeme značné prostriedky do základného výskumu a zameriavame sa na technologické objavy, ktoré posúvajú svet dopredu. Máme viac jako 197 000 zamestnancov a pôsobíme vo viac ako 170 krajinách a regiónoch. Spoločnosť Huawei bola založená v roku 1987 a je súkromnou spoločnosťou vo vlastníctve zamestnancov.

Pre viac informácií navštívte oficiálnu stránku Huawei : www.huawei.com , alebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

rNUlife.sk / Mariana Trstíková, PR manažérka Huawei Technologies (Slovak), s.r.o.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.