Tatry budú cez víkend patriť snežným psom

Tatry budú cez víkend patriť deťom, rodinám a Snežným psom. Tradičné podujatie v Tatranskej Lomnici už po dvanásty krát poteší veľkých aj malých zážitkami a dobrodružstvami pod rozprávkovým Lomnickým štítom.  

Snehová nádielka z uplynulých dní nádherne zasnežila Tatry a pripravila im scenériu na podujatie venované snežným psom, objavovaniu atmosféry polárnych expedícií ako aj záchranných akcií v horách.  Podujatie Snežné psy sa uskutoční priamo v areáli lyžiarskeho strediska už cez víkend – v dňoch  11. a 12. februára.  

„Na rodiny s deťmi čakajú dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpení psíkov, hier, ukážok  s lavínovou tematikou. Deti, ako správni objavitelia, sa budú môcť zúčastniť expedičných výprav do ďalekých-neďalekých zákutí ľadovej krajiny. Počas soboty aj nedele je pre nich pripravená dobrodružná expedícia od póla k pólu, ktorá je plná zábavných úloh.  Svoje schopnosti predvedú aj lavínové psy so svojimi psovodmi z Horskej záchrannej služby, ktorí sa budú snažiť vypátrať a následne vyslobodiť osoby, ktoré uviazli pod lavínou. To, či sa im to podarí, sa budú môcť návštevníci presvedčiť na vlastné oči a zažiť zásah Horskej záchrannej služby so svojimi štvornohými pomocníkmi,“ informoval Lukáš Brodanský z horského strediska Vysoké Tatry.  

Na celé podujatie je vstup voľný. Bonusom pre všetkých, ktorí sa rozhodnú spojiť návštevu podujatia s výletom na Skalnaté Pleso, sú počas víkendu lístky na lanovky pre deti do 12 rokov zdarma. 

O skvelú atmosféru a animačný program sa na pódiu postará moderátor a zároveň aj skvelý choreograf a tanečník Laco Cmorej. Na pódiu v areáli Maxilandu zaspieva Spoko – spevák skupiny Smola a hrušky, skupina Haliganda, môžete sa tešiť aj na originálny detský koncert malinyJAM a na Dog dancing.

Návštevníci môžu okrem samotného podujatia využiť čas aj na návštevu lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica, ktoré v súčasnosti ponúka veľmi dobré snehové podmienky na všetkých zjazdovkách. Po otvorení zjazdovky v Lomnickom sedle skompletizovalo ponuku lyžiarskych tratí všetkých obtiažností – od najnáročnejšej čiernej zjazdovky až po najmenej náročné, modré zjazdovky pre deti a začiatočníkov.

V Tatranskej Lomnici zároveň pripravujú ďalšie snežné prekvapenie. Už o pár dní sa Skalnaté Pleso stane domovom rodinky maxi snehuliakov, ktorí sa stanú symbolickými maskotmi strediska a budú vítať návštevníkov až do konca zimnej sezóny.

rNUlife.sk / Marián Galajda, PR TMR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.