Vlhová dostala vytúženú zlatú medailu. Pozrite si jej obrovskú radosť

Petra Vlhová dosiahla obrovský úspech, keď triumfovala v slalome na ZOH v Pekingu a získala svoju prvú zlatú medailu.

Kto jej po prvom kole veril? Petra Vlhová sa vďaka skvelej druhej jazde prebojovala z ôsmeho miesta až k zlatej olympijskej medaile v slalome.

"Neskutočný comeback! Petra investovala do druhej jazdy obrovskú mieru rizika a tentoraz bol z toho zisk," vravela lyžiarska expertka českej verzie stanice Eurosport Eva Kurfürstová.

Na pretras sa v debate na Eurosporte dostal aj Vlhovej bývalý tréner Livio Magoni, ktorý na jar minulého roka v rozhovore o svojej zverenkyni povedal, že už nemá potenciál, aby sa posunula vyššie. "Magoni sa mýlil," uzavrel tému komentátor športovej stanice.

Keď došla do cieľa líderka po prvom kole, Nemka Lena Dürrová, vo Vlhovej tíme vypukla obrovská radosť.

Slovenská lyžiarka neskrývala radosť. Po tom, čo sa stala víťazkou, zdvihla do vzduchu ruky a šťastne kričala. Utekala aj za bratom Borisom a celým svojim tímom.

Vlhová získala pre Slovensko deviatu medailu v histórii zimných olympijských hier.

Kúzelná Petra. Vlhovej šou a zlato v slalome bez Shiffrinovej, napísal o pretekoch korešpondent talianskeho denníka Gazzetta dello Sport Paolo Marabini.

"Kráľovnou slalomu je práve ona, číslo jeden sezóny. Vlhová si úžasnou druhou jazdou vybojovala olympijské zlato. Spamätala sa z ôsmej pozície po prvom kole. Pomohlo jej aj to, že po Shiffrinovej vypadnutí prišla o najnebezpečnejšiu súperku. Ale na trati druhého kola nekalkulovala. Ohroziť ju mohla azda len Sarah Hectorová. Švédka už vyhrala na olympiáde obrovský slalom a mierila za senzačnou dupľou, ale v polovici trate, keď viedla takmer o pol sekundy, jej nádeje zhasli," dodal Marabini.

Vlhovej stíhaciu jazdu vyzdvihol aj rakúsky Kurier. "Vlhovej plán bol jasný. Na trati, ktorú postavil jej švajčiarsky tréner Mauro Pini, sa posunúť z ôsmeho miesta čo najvyššie. Pre Slovenku to bola záchrana: V oboch jazdách obrovského slalomu a aj v prvom kole slalome sa 26-ročná pretekárka nedokázala prispôsobiť snehu v Jen-Čchingu, no teraz dokázala zabrať."

Záverečný ceremoniál si poriadne užila a dočkala sa vytúženej zlatej medaily.

Pozrite si Vlhovej úprimnú radosť bezprostredne po pretekoch a na slávnostnom ceremoniáli na fotografiách.

Petra Vlhová so zlatou medailou na ZOH 2022 v Pekingu. Vľavo strieborná Katharina Liensbergerová, vpravo bronzová Wendy Holdenerová. (Autor: TASR)

Petra Vlhová so zlatou medailou na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)

Petra Vlhová sa teší po zisku zlatej medaily v slalome na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)

Petra Vlhová a tréner Mauro Pini po zisku zlatej medaily v slalome na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)

Petra Vlhová s bratom Borisom po zisku zlatej medaily v slalome na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)

Petra Vlhová získala zlato v slalome na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)