Britsko-slovenské duo BOO HEWERDINE a VLADO NOSÁĽ prichádza s novým singlom Hotel Art

Vo štvrtok 25. januára 2022 vychádza pod hlavičkou anglického vydavateľstva Reveal Records nový singel dua Boo Hewerdine & Vlado Nosal.

Skladba s názvom Hotel Art je ďalšou ukážkou medzinárodnej spolupráce kultového britského pesničkára s frontmanom slovenskej indie kapely Queer Jane. Pieseň už zaznela na viacerých britských rádiách vrátane BBC Scotland a na Slovensku za ňu možno hlasovať ako za Skladbu roka na RadioHead_Awards.

„S Vladom som sa zoznámil pred pár rokmi na koncerte v Londýne. Počas lockdownu sa prihlásil na môj workshop, no takmer okamžite mi bolo jasné, že ho nemám čo naučiť. Ani neviem vyjadriť, ako rád s ním skladám. Je o polovicu mladší ako ja, no existuje medzi nami niečo ako telepatické porozumenie,“ povedal o spolupráci Boo Hewerdine.

Dvojica čerstvo absolvovalo pobyt v anglickom štúdiu Saltwell s producentom Chrisom Pepperom, kde pracovali na novom albume, ktorý vyjde tento rok. „Vyberali sme z cca 40 skladieb, ktoré sme spolu počas posledného roka a pol na diaľku napísali. Je zvláštne stretnúť sa po takej dobe osobne, nehovoriac o tom, že Boo je pesničkár, pred ktorým mám veľký rešpekt a spoločné nahrávanie v Anglicku je splneným snom. Aj preto som rád, že mimo večerných hádok o tom, čo sa bude pozerať v televízore, prebiehala spolupráca veľmi hladko,“ hovorí Vlado Nosáľ.

Po vydaní pripravovaného albumu sa skupina chystá na turné. „Pesničky plánujeme spoločne odprezentovať naživo vo Veľkej Británii. Veľmi sa teším, že si zahráme na miestach, ktoré sa spájajú s hudbou, ktorú sám celý život počúvam,“ dodáva Vlado.

U nás v Bruuder Records sa z Vladovho úspechu nesmierne tešíme. Vlado má veľký talent, je to mladý chalan, ktorý dokáže v krátkom čase zložiť hneď niekoľko veľmi chytľavých melódií a k nim pridať text, ktorý ťa hneď dostane. Deje sa niečo, čo u nás nebýva samozrejmosťou, do konca si ani nepamätám, kedy sa niekomu zo Slovenska podarilo v tak mladom veku a tak prirodzene zaujať svojou tvorbou v Británii. Vladovi sa otvára svet plný nových možností a skúseností, držíme mu palce a dúfame, že niečo z tejto tvorby budeme môcť vydať aj tu na Slovensku.  (Kalo z Bruuder Records)

Singel Hotel Art je inšpirovaný fenoménom obrazov, ktoré možno nájsť v hotelových izbách. Hudbu aj texty všetkých skladieb píše dvojica pesničkárov spoločne, o hlavný spev nového singla sa postaral Vlado Nosáľ. Pesnička vychádza aj ako lyric video, v ktorom je text sprevádzaný vizuálom zo skutočného hotela s názvom Art.

Skladby dvojice Vlado Nosáľ - Boo Hewerdine nájdete okrem Youtube aj na všetkých streamovacích službách.

BiO

Boo Hewerdine (1961)

Preslávil sa v osemdesiatych rokoch ako frontman kapely The Bible. Po jej rozpade sa vydal na úspešnú sólovú kariéru a napísal skladby pre svetoznámych interpretov (Eddi Reader, Chris Difford, Natalie Imbruglia, Mel C, The Corrs, k.d. lang, Suggs, Sia,...). Jeho album Evidence zaradil časopis Rolling Stone medzi 500 najlepších albumov všetkých čias. Je tiež spoluautorom skladby I’m Just A Cat od skupiny Simon & The Astronauts, ktorá je momentálne virálnym hitom na platforme TikTok. BBC ho nazvalo „jedným z najvýznamnejších britských pesničkárov“, The Guardian zase „jedným z najpodceňovanejších“.

Vlado Nosáľ (1992)

Spevák, multiinštrumentalista a frontman indie-rockovej skupiny Queer Jane, ktorá má na konte tri štúdiové albumy. Skladba A Happy Drunk z toho najnovšieho (Amen Dolores) si na Spotify získala viac ako 650 tisíc poslucháčov. Piesne kapely zazneli okrem slovenského éteru aj vo viacerých rádiách v Británii a USA vrátane BBC a Amazing Radio. Kapela bola niekoľkokrát nominovaná na Radio_Head Awards. Popri Queer Jane zaujal Vlado tiež spoluprácou s americkou kapelou The Brian Jonestown Massacre.

rNUlife.sk / Branislav "Kalo" Kaľavský z vydavateľstva Bruuder Records Foto: Soňa Maletz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.