John Malkovich sa predstaví v divadelnej hre v Kroměříži

Americký herec John Malkovich vystúpi v júli budúceho roku v českom meste Kroměříž v divadelnej hre "Hudobný kritik" (The Music Critic). Hrať sa bude pod holým nebom v Podzámockej záhrade, uviedol riaditeľ Správy Arcibiskupského zámku a záhrad v Kroměříži Jiří Uhlíř, informoval v stredu Český rozhlas.

Podujatie bude podľa Uhlířa jedným z vrcholov budúcej kultúrnej sezóny na Kroměřížskom zámku. Avizované divadelné predstavenie, v ktorom 68-ročný John Malkovich stvárňuje zatrpknutého hudobného kritika, sa uskutoční 26. júla.

Malkovich je uznávaným hercom, režisérom, divadelným výtvarníkom a producentom. Hral vo viac ako 70 filmoch a je držiteľom niekoľkých významných cien. Dvakrát bol nominovaný na Oscara.

Divadelnú hru uvedú v pôvodnom znení, čiže v anglickom jazyku. Do češtiny bude tlmočená prostredníctvom titulkovacieho zariadenia.

Na Slovensku Malkovicha premiérovo privítal v auguste 2018 Festival Viva Musica! v Bratislave. Umelec sa tam predstavil v sprievode orchestra s projektom "Rozprava o slepcoch" (Report On the Blind). Vystúpenie sa uskutočnilo v Starej tržnici.

rNUlife.sk / tasr

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.