Tvorcovia romantickej komédie ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2 Dobro došli zverejňujú videoklip k titulnej skladbe Vezmi si ma

Sedemnásť slovenských a českých hereckých es, ako Emília Vášaryová, Dagmar Havlová, Táňa Pauhofová, Jiří Bartoška či Ján Koleník sa zabáva počas horúcej svadobnej noci – tak vyzerá nová hudobná videosnímka, ktorú fanúšikom ako darček k Vianociam prinášajú tvorcovia pokračovania filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. Jej autorom je hudobník a herec Slovenského národného divadla Daniel Fischer, člen kapely OJV (Orchester Jeana Valjeana).

Vezmi si ma, vezmi si ma za muža, naše kroky ruka v ruke spoločnými stanú sa – spieva herec známy z filmov a slovenských seriálov. „S návrhom na spoluprácu prišli za mnou tvorcovia filmu, konkrétne režisér Jakub Kroner. Ja a celá kapela OJV sa s ním veľmi dobre poznáme, pretože nám režíroval niekoľko videoklipov,“ spomína na začiatky spolupráce Daniel Fischer, ktorý sa s kapelou OJV v kostýme soba objavil už v prvom filme ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. „Režisér nám navrhol, aby sme sa objavili aj v letnom pokračovaní. Nečakal som, že to v rámci spolupráce zájde až tak ďaleko,“ smeje sa.

Skladbu tvoril niekoľko mesiacov pred nakrúcaním snímky v čase, keď sa so svojou snúbenicou herečkou Dominikou Kavaschovou tešili na narodenie svojho bábätka. „Chcel som takú pieseň, ktorú by mohol s gitarou zahrať a zaspievať svojej partnerke hociktorý muž v momente, ako sa rozhodne vzťah posunúť na vyšší level. Niečo úprimné a pritom nie patetické. Aby to pôsobilo mierne nemotorne, nie však trápne. Vtipne a pravdivo,“ vysvetľuje hudobník a pokračuje: „Za konečnou podobou pieseň Vezmi si ma stojí aj vynikajúci a talentovaný hudobný producent a skladateľ Adam I. Kuruc, vďaka ktorému znie fantasticky.“

Videoklip k skladbe vznikol počas nakrúcania filmovej svadby v Chorvátsku. To pôvodne malo trvať dva celé dni, no keďže na konci prvého prišla od mora víchrica, ktorá zničila a poodnášala rekvizity, na realizáciu klipu zostala na druhý deň necelá hodina. „Bola to jediná a posledná možnosť, keď sme mali na pľaci úplne všetkých hercov. Chceli sme využiť autentickosť svadobnej atmosféry. Vzhľadom na to, že sa už stmievalo, mohli sme ísť len na jedenkrát, nakrúcali sme to ako jednozáberovku, bez strihu a v čistej hereckej improvizácii,“ prezrádza režisér filmu a videoklipu Jakub Kroner, ktorý do účinkovania v klipe pozval všetkých hercov.

Pre speváka a kapelu OJV to už začalo vyzerať beznádejne. „Odrazu sa s režisérom dohrnula hromada ľudí, herci, tvorcovia, všetci na skladbu začali spontánne tancovať, skákať, spievať si ju a baviť sa,“ hovorí. Fanúšikovia filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK tak môžu vidieť v jednom klipe všetky svoje obľúbené herecké tváre – Táňu Pauhofovú, Jána Koleníka, Zuzanu Norisovú, Gabrielu Marcinkovú, Antóniu Liškovú, Aničku Kadeřávkovú, Jiřího Bartošku, Dagmar Havlovú, Emíliu Vášáryovú, Mareka Vašuta, Tomáša Maštalíra i Mareka Majeského. „Stal sa  taký malý zázrak a ten zázrak sa, veríme, podarilo zachytiť na kameru,“ dodáva s úsmevom spevák, ktorý mal v tom čase dvojnásobný dôvod na radosť. Krátko pred nakrúcaním klipu sa mu narodila dcérka...

Videoklip Vezmi si ma si môžu fanúšikovia filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK pozrieť na Youtube a skladbu vypočuť na hudobných platformách SPOTIFY a ITunes.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2 Dobro došli prinesie do slovenských kín spoločnosť CONTINENTAL FILM už čoskoro.

Zaujímavosti:

  • Skladba Vezmi si ma odznie vo filme ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2 Dobro došli až trikrát – zakaždým v inej verzii
  • V úvode filmu ju zaspieva Ján Koleník Táni Pauhofovej / požiada ju tak o ruku – či sa napokon vezmú je však otázne...
  • Skladba vznikla v najkrajšom období Daniela Fischera, keďže so svojou snúbenicou herečkou Dominikou Kavaschovou čakali bábätko
  • Na konci pesničky zaspievala ÁNO herečka Táňa Pauhofová – o krátky čas na to povedala áno aj v skutočnosti
  • Herec a spevák Daniel Fischer sa venuje skladaniu hudby aj do divadelných predstavení (za hudbu do hry Túžba po nepriateľovi má DOSKY za najlepšiu scénickú hudbu 2017)

rNUlife.sk / Radomír Brhlík, PR / Peter Gašparík, Continental film

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.