Na Novú scénu sa vracia najväčší intrigán IAGO v podaní Janka Ledeckého

 Do bratislavského Divadla Nová scéna sa po ročnej prestávke vracia Janek Ledecký. Česká hudobná legenda vo svojom autorskom muzikále IAGO stvárni najväčšieho intrigána všetkých čias. "V muzikálovom príbehu, ktorý vychádza zo Shakespearovej klasickej drámy Othello, svojimi intrigami spôsobí doslova katastrofu a obeťami jeho klamstiev sa postupne stanú všetci okolo neho," približuje PR manažérka DNS Zuzana Šebestová. Prvé obnovené predstavenie si diváci pozrú 30. a 31. októbra.

Muzikál IAGO uvádzali dva roky s obrovským úspechom v pražskom divadle Hybernia, na jeho návrat na slovenské divadelné dosky sa Ledecký veľmi teší: "IAGO v mojom prevedení je ten najväčší zloduch ale súčasne aj veľký sympaťák, už Shakespeare to takto napísal a aj v živote je to tak, že za milou tvárou sa skrýva zlo. Verím, že diváci budú nášho IAGA milovať."

Muzikál, ktorý spolu s Ledeckým vytvoril jeden z najslávnejších muzikálových režisérov Američan Robert Johanson, uviedli na Novej scéne naposledy minulý rok v novembri. Bohužiaľ, v obnovenom predstavení si už nezahrá nebohý Štefan Kožka, ktorý v muzikále stvárňoval postavu Senátora Bradyho. "Otca hlavnej ženskej postavy Desdemony preto namiesto neho stvárni herec Pavol Topoľský," avizuje divadlo. V hlavných úlohách sa opäť predstavia Lukáš Pišta ako žiarlivý Othello a v postave Desdemony v alternácii Mirka Gális Partlová a Dominika Richterová.

TIEŽ SA VÁM NIEKEDY ZDÁ, ŽE PRAVDA A LÁSKA VÍŤAZIA LEN NA BILBOARDOCH?
WILLIAM SHAKESPEARE TO VEDEL UŽ DÁVNO. JE TO TAK! ALE IAGOVA SKAZENOSŤ JE TAKÁ NEODOLATEĽNÁ A JEHO INTRIGY TAKÉ ELEGANTNÉ, ŽE MU BUDETE FANDIŤ, ČI CHCETE ALEBO NIE.
A NAVYŠE,  BUDETE SA PRI TOM SKVELO BAVIŤ!


obnovené predstavenia: október 2020
svetová premiéra: 16. a 17. september 2016 Divadlo Nová scéna
150 min. s prestávkou

VSTUPENKY: https://www.novascena.sk/podujatia/iago

rNUlife.sk / tasr, DNS, foto: Ctibor Bachratý

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.