VÝNIMOČNÝ BUBENÍCKY PROJEKT: ZAŽIJETE STRHUJÚCU MÁGIU RYTMU!

Martin Kukučka (31), bubeník, skladateľ a pedagóg, ktorého diváci môžu vidieť v kapelách známych popových spevákov ako napríklad Thomasa Puskailera, jazzovej formácii JazzLab Project, Lenka Gálisová Quartet alebo latino kapele Dominika Titková & Friends, prichádza na slovenskú alternatívnu hudobnú scénu so sólovým bubeníckym projektom.

Svojím inovatívnym konceptom prekračuje hranice konvenčného hrania a dokazuje, že bubeník nemusí byť len jedným z kapely, ale na pódiu môže figurovať ako líder a ,,byť sámsebe pánom”.

“Sólový bubenícky projekt ma lákal a fascinoval už od mojich hudobných začiatkov. Skladby sa mi postupne hromadili a cítim, že teraz nastal správny čas predstaviť ich publiku. Myslím si, že každý divák si príde na svoje, pretože vmojej hudbe spájam prvky elektroniky, divokého drum’n’bassu, jungle ako ajjednoduchosť pomalých downtempo skladieb,” spresňuje Martin.

V jeho podmanivej hudbe vyšperkovanej sugestívnou hrou na bicích je cítiť ľahkosť a nadhľad. Diváka a poslucháča si podmaní strhujúcimi rytmami, nezvyčajnými harmóniami, ale aj prekvapujúcimi melódiami vlastných kompozícií.

Martin začal s hrou na bicích nástrojoch už v predškolskom veku a ako tínedžer študovalna prestížnej jazzovej akadémii v rakúskom meste Graz. Narodil sa v Trenčíne, vsúčasnosti žije a pôsobí v Nitre.

Počas doterajšej hudobnej kariéry prebrázdil svet krížom krážom a nechýba mu ani skúsenosť profesionálneho hudobníka v USA. Od roku 2013 hral na zaoceánskychlodiach a neskôr sa etabloval ako bubeník prestížneho muzikálu z L.A. pod názvom Brat Pack the Musical pod taktovkou spoločnosti For The Record“Nešlo tam len o hru samotnú, ale musel som sa naučiť od slovado slova dialógy všetkých hercov. Odo mňa totiž záležalo, aký ,,flow” bude mať samotná show. Bola to naozaj veľká zábava. Samotné lode mali tiež niečo doseba. Keď sa vám počas hurikánu nad hlavou nebezpečne rozhúpu ťažké rampy so svetlami, tak to je naozajporiadny adrenalín! To nikde inde nezažijete,” uzavrel s úsmevom Martin.


rNUlife.sk / Zdroj: TS Martin Kukučka

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.