GRIFF uspela v prestížnej ankete BBC Sound Of 2021

 Anglická speváčka a skladateľka GRIFF, vlastným menom Sarah Faith Griffiths, patrí k najvýraznejším novým tváram britského popu. Potvrdila to v prestížnej ankete, ktorú každoročne vyhlasuje BBC a ktorá hľadá budúce hviezdy. Griff sa v nej umiestnila na skvelom piatom mieste.

Sarah Faith Griffiths sa narodila v Anglicku, ale po rodičoch má jamajské a čínske korene. O pár dní bude mať len dvadsať rokov a napriek tomu má za sebou niekoľko úspechov. Bola nominovaná na cenu Ivor Novello Awards udeľovanú nejlepším autorom, ktorú získali predtým AdeleDavid BowieBono z U2, Lana Del Rey alebo skupina Radiohead. Minulý rok si spoločnosť Disney vybrala jej skladbu Love Is A Compass pre tradičnú vianočnú kampaň, ktorej výťažok už 40 rokov putuje na dobročinné účely – piesni na konci minulého roka len o vlások unikla pozícia v ostrovnej singlovej Top 40.

Sledované hlasovanie hudobných kritikov Sound Of organizované BBC má ambíciu predstaviť širokej verejnosti nové mená a nádejných interpretov, ktorí v nadchádzajúcom roku výrazne uspejú a ovplyvnia tvár súčasného popu. Víťazstvom v tejto prestížnej ankete sa môžu pochváliť aj Ellie GouldingAdeleSam Smith či Keane, na zozname nominovaných sa v minulosti objavili aj Billie EilishLewis Capaldi alebo The Weeknd. V aktuálnom ročníku si Griff vyslúžila piatu priečku, odborníci ocenili jej interpretačné a skladateľské schopnosti, ktoré už stihla ukázať v balade  Good Stuff, autorskej prvotine Mirror Talk, ale aj v singli 1,000,000 x Better, na ktorom spolupracovala s HONNE.

Tešíme sa, že o pôvabnej a talentovanej britskej dlhovlasej dievčine tento rok budeme v hudobnom svete asi ešte veľa počuť…

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.