Slovenský animovaný film SH_T HAPPENS zaboduje o Oscara

Slovensko bude reprezentovať na Oscaroch ďalší film! Po nominácií SFTA pre kategóriu najlepší medzinárodný film pre film Správa sa do súboja o prestížne ocenenie Americkej filmovej a televíznej akadémie v kategórií najlepší krátkometrážny animovaný film ako aj o ocenenie Francúzskej filmovej akadémie kvalifikoval aj film režisérov Michaely Mihályiovej a Davida Štumpfa SH_T HAPPNES.

Film splnil všetky podmienky, ktoré americká akadémia AMPAS stanovuje pre kvalifikovanie filmu do kategórie najlepší krátkometrážny film. Nominácie do top 10 na ceny Americkej filmovej akadémie budú
vyhlásené vo feburári 2021 a o víťazovi sa rozhodne 25.4.2021. v Los Angeles. Naposledy sa o toto ocenenie uchádzal slovenský film Šarkan, ktorý bohužiaľ nepostúpil do top 10.

O Oscara sa uchádza aj slovenský animák SH_T HAPPENS | Info.sk

Zároveň sa film SH_T HAPPENS kvalifikoval medzi 12 najlepších krátkych animovaných filmov a bude sa uchádzať aj o ocenenie francúzskej akadémie César. Odovzdávanie týchto cien sa uskutoční vo februári 2021.

3 nominations aux César pour le film SHÉHÉRAZADE ! | Fondation Gan pour le  Cinéma

Film SH_T HAPPENS bol uvedený v svetovej premiére na festivale v Benátkach v roku 2019 a v americkej premiére ako prvý slovenský animovaný film na prestížnom festivale Sundance v USA. Za dobu od premiéry bol uvedený na viac ako 100 festivaloch a získal 14 ocenení. Slovenskí diváci si momentálne môžu pozrieť film v kinách ako predfilm k filmu Corpus Christi alebo na VOD platforme DAFILMS.sk

Film vznikol v koprodukci s Českou republikou a Francúzskom, na výrobe sa podieľala aj medzinárodná stanica Arte. „Som rád, že slovenská animácia za posledné obdobie získala prestíž na medzinárodnom poli a slovenské filmy sú čoraz úspešnejšie nielen na filmových festivaloch, ale nezriedka sa objavujú aj v programoch zahraničných televíznych staníc ako Arte alebo Canal+, prípadne VOD platformách. Preto dúfam, že takúto možnosť budeme mať aj na Slovensku a film SH_T HAPPENS prinesieme divákom nielen v kinách a na VOD platformách, ale aj na televíznych obrazovkách,“ hovorí Peter Badač, producent filmu.

Viac: https://www.bfilm.sk/sh_t-happens-2019/

Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond a český Státní fond kinematografie.

rNUlife.sk / Peter Badač,  BFILM

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.