Gypsy Jazz Festival privíta svojich fanúšikov aj po 9ty raz

Napriek zložitej situácii v súvislosti s pandémiou COVID-19, ktorú všetci bez rozdielu zažívame, sa organizátorom podarilo pripraviť aj v poradí 9. ročník Gypsy Jazz Festivalu. Bude sa konať ​11. Decembra 2020 o 18:00 v bratislavskom Divadle Aréna.

“Umelci tvoria stále, žiadna „korona“ tvorbu nezastaví, smutné by bolo, ak by si našu tvorbu diváci nemohli vypočuť. Teším sa, že sa nám festival podarilo pripraviť a verím, že si fanúšikovia aj hudobníci spoločné stretnutie po dlhej prestávke skutočne užijú,” hovorí organizátor Gypsy Jazz Festivalu, saxofonista a skladateľ Milo Suchomel.

“Hoci sme zvyknutí každý rok ponúknuť divákom a poslucháčom kvalitné jazzové projekty aj zo zahraničia, a to nie len z Európy, ale aj z USA, tohto roku z pochopiteľných dôvodov ostávame na slovenskej jazzovej scéne. Máme však čo ponúknuť,” dodáva spoluorganizátor, dramaturg a saxofonista Nikolaj Nikitin.

Nový Slovenský Jazz 2020 alebo Young Slovak Jazz Generation

Spájanie generácií bolo, je a bude jedným zo základných kameňov fungujúcej hudobnej scény. Hneď v úvode Gypsy Jazz Festivalu 2020 sa predstavia mladé talenty slovenského jazzu, ktoré sú výraznými lídrami vo svojej generácii. K mladým hudobníkom patrí aj istá miera dravosti, odvahy v tom najlepšom zmysle slova. Mladí hudobníci zároveň predstavujú akúsi mapu k ďalšiemu smerovaniu jazzu. Výraznú mladú generáciu spája rodinná tradícia, láska k hudbe a ale aj etnické korene rómskej kultúry.


Laura Jašková / Alan Bartuš / Andrej Farkaš /Ernest Vizváry /Zsolt Farkas


Štefan Bartuš / David Hodek

Skupina ŠaleFuky má temperamentnú novinku Ó, žandára! Pozrite si videoklip  – galéria | 4 | Hudba.sk


Milo Suchomel a ŠaleFuky

Keď sa zjavia ŠaleFuky, roztancujú nohy, ruky a spália pri tom všetky tuky," povedal ešte v novembri 2019 hudobník a skladateľ Milo Suchomel, keď predstavoval svoj nový hudobný projekt. Nechal sa inšpirovať slovenským folklórom, rómskou kultúrou a prvkami Balkánu. Po roku na scéne ŠaleFuky prichádzajú so svojim prvým albumom autorských skladieb, ktoré vás na Gypsy Jazz Festivale 2020 možno aj roztancujú.

Milo Suchomel / Ondrej Juraši / Marek Rašman / Lukáš Deviatka / Agáta Kováčiková / Klaudia Škorvánková


Vanessa Šarközi & Miloš Bihary Gipsy Jazz Project
Unikátny hudobný projekt mladej talentovanej speváčky Vanessy Šarközi. Spolu s virtuóznym klaviristom Milošom Bihárym vytvárajú netradičné prevedenie cigánskych skladieb v modernom jazzovom šate s nádychom ,,gipsy” štýlu …

Altar All Star Group
Saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Luboš Šrámek sú dve významné osobnosti slovenskej jazzovej scény, spájajúci svoje tvorivé a interpretačné zručnosti a Altar je výsledkom tejto intenzívnej spolupráce. Samotný názov sa týka termínu oltár. Má ambíciu odrážať súčasnú európsku jazzovú hudbu bez vyhýbania sa tradícii. Na Gypsy Jazz Festival si pozvali aj hostí.

Koncert: Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek a hostia - Články - Rádio Devín

Nikolaj Nikitin / Ľuboš Šrámek / Kornél Fekete - Kovács / Robert Balzar / Martin Valihora / Sisa Michaledisová


Erik Rothenstein & Babele Beat Band
Región stredovýchodnej Európy je križovatkou rôznych hudobných kultúr. Zoskupenie Babele Beat Band pod vedením saxofonistu Erika Rothensteina sleduje túto tradíciu a čerpá zo slovenského, židovského a balkánskeho folklóru. Skupina stavia na jazzovom prístupe a mieša ho s folklórnymi vplyvmi regiónu. Na koncerte zaznejú autorské skladby E. Rothensteina a ako hosť sa predstaví trubkár Juraj Bartoš.

Dominika Debnárová / Michal Motýľ / Ľudovít Kotlár / Pavol Bereza / Matej Štubniak / Eddy Portella / Marián Ševčík / Juraj Bartoš


Hlavným partnerom festivalu je Fond na podporu umenia, ktorý festival podporil z verejných zdrojov ako aj SOZA a Nadácia mesta Bratislavy.

Predpedaj lístkov TICKETPORTAL alebo na mieste v divadle Aréna.

rNUlife.sk / Klaudia Guzová, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.