Menej je viac, hovorí Homes. Pozrite si jeho aktuálny jednozáberový klip z EP NEHA

Slovenský gitarista, spevák a skladateľ Peter Kravárik alias Homes pred mesiacom vydal svoje nové EP s názvom Neha, teraz k nemu pridáva aj videoklip k jednej zo skladieb s názvom Tell Me About Your Heart When the World Is Asleep (Povedz mi o svojom srdci, keď svet spí).

Vizuál sa opiera o minimalistický koncept one-take záberu a využíva skôr atmosféru, pozostávajúcu z pomalých pohybov, jemného osvetlenia, detailných záberov a vyťaženia estetického maxima z priestorov zámku Šimák, kde sa klip točil. V polovici videa nás čaká sám spevák, posadený na stoličke a výrazne osvetlený, iba so svojou gitarou. Produkciu videoklipu zastrešil kreatívny tím hood. na čele s režisérom Adamom Rohalom.

Jednoduchý, no vizuálne bohatý koncept videa upevňuje atmosféru samotnej skladby, ktorá je tiež minimalistická - pozostáva len z gitary a spevu. Niekedy je menej viac, takto v skladbe vynikla emócia a s ničím sa tam nepreteká. Atmosféru som dal nad formu," vyjadril sa Homes. Skladba je podľa autora inšpirovaná nocami na vysokoškolských internátoch, strávenými na streche s blízkym kamarátom alebo kamarátkou a s fľašou vína, ktoré sprevádzali intímne rozhovory o živote hlboko do noci.

Homes - Neha, 2020

rNUlife.sk / Peter Kravárik alias Homes

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.