Noc múzeí a galérií 2020 v SNG Bratislava bude online

SNG Bratislava zverejnila program k Noci múzeí a galérií 2020, ktorá sa tohto roku uskutoční on-line! Program bude dostupný na spoločnej web stránke udalosti nmag.snm.sk a na našom FacebookuYoutube a webe. FB udalosť k programu v SNG Bratislava nájdete tu

Tešiť sa môžete napríklad na prvú virtuálnu návštevu rekonštruovaného areálu SNG Bratislava v špeciálnom sprievode a s komentárom Alexandry Kusejdiskusiu na výstave Ó, šaty! s kurátorkou Vierou Kleinovou a vystavujúcimi odevnými dizajnérmi, Lenkou Sršňovou a Borisom Hanečkom, ktorú bude moderovať Zuzana Šidlíková, historička a teoretička módy zo Slovenského múzea dizajnu. Pripravili sme aj úplne nový formát Audio Zoom – krátke kurátorské audiokomentáre, ktoré priblížia vybrané diela z výstavy Generácia 909,76návody na kreatívne aktivity na doma či nový článok zo série Sedmičky od Alexandry Homoľovej, kurátorky aktuálnej výstavy Generácia 909,76 o menej známych dielach a živote Ester Šimerovej-Martinčekovej

PROGRAM

Sobota 14. 11. 2020

Strávte s nami tohtoročnú Noc múzeí a galérií on-line! Vypočuť si diela z výstavy Generácia 909,76, kreatívne sa zabaviť, čítať, pozrieť si diskusiu na výstave Ó, šaty! či virtuálne sa prejsť po stavbe rekonštruovaného areálu SNG Bratislava – to všetko budete môcť stihnúť počas soboty 14. novembra.

Sledujte náš program na:

Facebook SNG

Youtube kanál SNG

Web SNG

nmag.snm.sk

Pozadia na mobil zo zbierok SNG

Na Instagrame @sng_gallery bude pripravený krásny výber diel zo zbierok SNG, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť a použiť ako pozadie svojho mobilného telefónu.

10:00 – Audio Zoom: zaostrené na dielo

Započúvajte sa do diela! Prinášame úplne nový formát, ktorý vám priblíži vybrané diela z výstavy Generácia 909,76. Krátke audiokomentáre od kurátoriek Slovenskej národnej galérie Kataríny Bajcurovej a Vladimíry Büngerovej vám prinesú ešte väčší zážitok z umenia. Nahrávky si môžete vypočuť v pohodlí domova spolu so zdigitalizovanými ukážkami diel vo vysokom rozlíšení na webumenia.sk.

11:00 – Namotávka: Ó, šaty! a silueta

Preskúmajte vzťah tela a odevu. Krátke video s námetom na jednoduchú aktivitu - výtvarný princíp vychádzajúci z aktuálnej výstavy Ó, šaty! pre inšpiráciu na doma.

12:00 – Vidím inak, kreslím inak

Vyskúšajte si rolu avantgardného umelca a preskúmajte svet okolo vás pomocou jednoduchého kresbového cvičenia. Mnohí umelci zobrazujú skutočnosť inak ako sme zvyknutí ju vnímať. V článku sa preto dozviete viac o princípe tvorby autorov Generácie 1909 a ich spôsobe nazerania na svet.

15:00 – Sedem menej známych vecí o Ester Šimerovej – Martinčekovej

Prinesieme vám nový článok zo série Sedmičky od Alexandry Homoľovej, kurátorky aktuálnej výstavy Generácia 909,76 o menej známych dielach a živote Ester Šimerovej-Martinčekovej.

16:00 – Videoprehliadka: Na stavbe SNG s Alexandrou Kusou

Aj vy ste zvedaví na to, ako to vyzerá vo vnútri rozostavanej národnej galérie? Na čo všetko sa môžete tešiť, aké budú výhľady, výstavné priestory alebo aj podzemné zákutia? Sledujte s nami prvú virtuálnu návštevu rekonštruovaného areálu SNG Bratislava v špeciálnom sprievode a s komentárom Alexandry Kusej.

20:00 – Ó, šaty! Móda v čase kríz

Aké miesto má v galérii odev a móda? Prečo v národnej galérii vystavujeme odev? Akým spôsobom môže byť aj móda trvalo udržateľná? Čím dnes žije slovenský odevný dizajn? Ako sa odev dostane od dizajnéra k užívateľovi? Tieto a ďalšie otázky na výstave Ó, šaty! kurátorke Zbierky úžitkového umenia a dizajnu SNG Viere Kleinovej a vystavujúcim odevným dizajnérom Lenke Sršňovej a Borisovi Hanečkovi položí Zuzana Šidlíková.

rNUlife.sk /  Klára Hudáková, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.