Tereza Mašková je NAHÁ! Projekt za projektom, korona-nekorona, uznávaná česká speváčka nezaháľa

Projekt za projektom, korona-nekorona, uznávaná česká speváčka a nositeľka titulu SuperStar Tereza Mašková nezaháľa a vydáva posledný singel i videoklip z debutového albumu Zmatená, vydaný na začiatku leta. Tentokrát si vybrala skladbu Nahá s textom o kontrastoch a pochybnostiach v ženskej duši, no najmä o tom, ako ich prekonať a byť nezávislou. Skladbu sa rozhodla vydať ako šiesty a zároveň posledný singel a klip zo svojho aktuálneho albumu.

Speváčka Tereza Mašková naposledy potešila svojich fanúšikov v septembri, keď naspievala vydarený soundtrack k rozprávke Princezna zakletá v čase - titulnú filmovú pieseň s názvom Tam za řekou.

Prešiel iba mesiac a už prichádza s ďalšou novinkou. Tentokrát vydáva svoj nový singel Nahá, dynamickú pesničku plnú energie s vydareným videoklipom, ktorý je výbuchom farieb a dobrej nálady. 

„Po vydaní albumu som si všimla, že pieseň Nahá si moji fanúšikovia veľmi radi streamovali na digitáloch, najmä na Spotify. Okrem toho som po jarnom lockdowne počas leta stihla odohrať pár koncertov, na ktorých mala práve Nahá obrovský úspech. Tak som sa rozhodla, že k tejto pesničke urobím klip a vydám ju ako singel. Verím, že tým urobím radosť všetkým, ktorí si ju tak veľmi obľúbili,“ prezrádza Tereza, prečo padla voľba pri výbere nového singla práve na pieseň Nahá.

Skladbu Nahá nahrala Tereza počas lockdownu v slovenskom štúdiu Littlebeat. Produkcie sa ujal Matej Mikloš, pod textom a hudbou je podpísaný český skladateľ Tomáš Snášel, o gitarový sprievod pri nahrávaní sa postaral hudobník, spevák a producent Matěj Vávra a v skladbe počuť i vokály producenta Martina Šrámeka, ktorý je zároveň spolu s Matejom Miklošom spoluautorom piesne. 

„Nahá mala pôvodne vyjsť ako letný singel, ale napokon sme sa vtedy rozhodli vydať pieseň Tažní ptáci. Keď som sa neskôr rozhodovala, či Nahú v tejto aktuálnej zvláštnej atmosfére, v ktorej už niekoľko mesiacov žijeme, vydať alebo nie, nachvíľu som zaváhala, nebola som si istá, či je to dobré načasovanie. Napokon som sa ale predsa len rozhodla, ju so svojimi fanúšikmi zdieľať, pretože tá nezastaviteľná emócia v tejto skladbe si jednoducho zaslúžila vlastný videoklip. Nie je mi ľahostajné, čo sa deje naokolo, ale ani nechcem kvôli tomu zaspať na vavrínoch a tak pracujem ďalej, korona-nekorona,“ hovorí Tereza na margo svojej práce a aktuálnej situácie, pre ktorú mnohí jej kolegovia svoje projekty odložili na neskôr.

Tereza zverila vizuál videoklipu do tretice do rúk českého filmára Jakuba Mahdala, s ktorým spolupracovala už v minulosti na videoklipoch k svojim singlom Žár a New Me. Námet ešte pred tým vypracovala spoločne so svojím manažérom a producentom Oliverom Žilákom. „Keď sme Jakuba oslovili, či by sa ujal videoklipu Nahá, mali sme presnú predstavu, ako by mal výsledok vyzerať. Chceli sme klip plný farieb, tanca, pohybu, radosti zo života – úplnu explóziu energie. Práve preto sme si vybrali ako režiséra Jakuba. Presne sme vedeli, že on bude vedieť dať tomuto nášmu námetu tú najlepšiu formu. A môžem povedať, že s výsledkom sme takí spokojní, že Jakub naše očakávania nielen naplnil, ale ešte ich aj prekonal,“ hodnotí výsledok nakrúcania Oliver Žilák.   

„Myslím si, že sa nám spoločne s Jakubom Mahdalom podarilo urobiť kompaktné dielo. Jeho videoklip s pesničkou Nahá doslova splynul a vytvoril krásny jednotný celok a spoločne prinášajú jednu veľkú vlnu pozitívnej energie, ktorá vás strhne, roztancuje a rozospieva,“ dodáva Tereza. „V pesničke aj vo videoklipe mi išlo o to ukázať sebavedomejšiu ženu – dospelejšiu a vyzretejšiu, ktorá postupom času vďaka tomu, čo deň čo deň prežíva, už nie je žiadne „krehké kura“, ktoré sa bojí urobiť krok, zo strachu, či bude dobrý alebo zlý. Som naozaj veľmi rada, že práve takáto pozitívna pesnička symbolicky uzatvára obdobie albumu Zmatená,“ teší sa Tereza.

Prvá vlastná módna kolekcia už túto zimu!

Ako Tereza na záver prezrádza, v posledných mesiacoch jej prinieslo veľa radosti do života nespočetné množstvo pozitívnych reakcií, s akými jej priaznivci prijali jej debutový album Zmatená. „Dodnes dostávam veľmi pekné reakcie na album, fanúšikovia mi posielajú videá ako si pesničky spievajú v aute či doma. Mám z toho veľkú radosť a teší ma tiež, že som mohla vidieť aj na koncertoch, že sa im pesničky z albumu páčia aj naživo,“ teší sa Tereza, ktorá už pracuje na demách nových skladieb a nevie sa dočkať, kedy ich svojim fanúšikom predstaví.

Okrem toho si pre nich pripravuje ešte jednu veľkú novinku. Už 6. novembra exkluzívne zverejní a predstaví svoju prvú vlastnú módnu kolekciu! „Pracovala som na nej spoločne s návrhárom Dominikom Navrátilom, s ktorým spolupracujem už dva roky,“ odkrýva prvé detaily veľkého prekvapenia. „Obaja sa na to už veľmi tešíme a sme zvedaví ako sa bude páčiť, nám sa páči veľmi :),“ dodáva speváčka.

Tereza Mašková, videoklip Nahá, 2020

rNUlife.sk / Adriána Čahojová, Soul for Show, foto: Jakub Mahdal

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.