Vojtěch Dyk si nadelil k narodeninám nový tanečne ladený videoklip Phone Song z albumu D.Y.K.

Darček k vlastným narodeninám má podobu nového videoklipu. Dáva si ho našincami pomerne obľúbený spevák Vojtěch Dyk ku svojim včerajším 35. narodeninám. Propaguje ním svoj aktuálny singel Phone Song, ktorý pochádza z jeho úspešného minuloročného albumu D.Y.K

Vojtěch Dyk, nakrúcanie videoklipu Phone Song

Phone Song sa točí okolo jedného zabudnutého mobilu. A ako už vieme, mobil dnes, už môže predstavovať  druhý život, plný skrytých tajomstiev. „Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“říká zpěvák. „Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodáva Vojtěch Dyk.

Réžie tanečného videoklipu sa ujala dvojica Zizoe & Wahe, ktorá patrí medzi patrónov českej tanečnej scény. Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala napríklad v európskom turné Kanye Westa alebo aj so speváčkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan pracoval napríklad s raperom Big Daddy Kane. 

Vojtěch Dyk, nakrúcanie videoklipu Phone Song

Tento rok dostali ponuku na kompletnú tvorbu videoklipu z produkcie Quincy Jonesa, ktorý bol okrem iného producentom Michaela Jacksona. Svoje projekty prezentujú pod producentskou značkou diVize.

nakrúcanie videoklipu Phone Song

Medzi ostatné počiny Zizoe patrí aj choreografia odovzdávania Ceny Anděl. Wahe zas organizuje komunitné a tanečné eventy jako Redbull Dance Your Style. Obaja vytvárajú dokonalú súhru, ktorá sa drží hesla, že nezáleží na tom čo, ale ako.

Vojtěch Dyk predstavil projekt D.Y.K. na konci minulého roku. Album, na ktorom autorsky spolupracoval s držiteľom  Grammy Ondřejom Pivcem a americkou speváčkou Kennedy, nahrával ho v New Yorku a priniesol mu nomináciu na Cenu Anděl v kategórii Spevák roka.

Svoj nový album chcel fanúšikom tento rok predstaviť na D.Y.K. Tour, koncerty sa však kvôli protiepidemickým opatreniam rozhodol presunúť o pol roka, až na január a február 2021. Koncert, ktorý sa mal konať v amfiteátri v Rožnově pod Radhoštěm, nahradí 31. januára vystúpenie  v Robe Aréna v Zubří, ostatné miesta zostávajú nezmenené. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na nové termíny, vstupenky na koncert Rožnově pod Radhoštěm, platia na koncert v Zubří.

D.Y.K. Tour - nové termíny koncertov:

27. 1. 2021 - Olomouc, Výstaviště Flóra, Pavilon A
28. + 29. 1. 2021 - Brno, Sono Centrum
31. 1. 2021 - Zubří, Robe Aréna
1. 2. 2021 - Mladá Boleslav, Škoda muzeum
2. 2. 2021 - Pardubice, Ideon
3. 2. 2021 - Praha, Fórum Karlín

rNUlife.sk / Tomáš Karpel, Universal Music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.