online predstavenie : CYBER CYRANO Z ARCHÍVU DIVADLA ARÉNA

Divadlo Aréna myslí na všetkých ľudí, ktorí vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu na Slovensku budú aj počas apríla tráviť čas doma. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli siahnuť do svojho archívu a sprístupniť pre milovníkov divadla jednu z hier, ktorá sa už nenachádza v aktuálnom repertoári nášho divadla.

Inscenácia Cyber Cyrano, ktorej autorom je maďarský dramatik István Tasnádi, nestráca na svojej aktuálnosti, a to najmä v tomto čase, kedy sa náš sociálny kontakt presunul na sociálne siete.

Vďaka súhlasu tvorcov a hercov, ktorým sa chceme aj touto cestou poďakovať, si ju budete môcť pozrieť bezplatne online z pohodlia svojho domova. Záznam inscenácie je zverejnený na YouTube kanáli Divadla Aréna, kde bude prístupný počas trvania karanténnych opatrení.

Cyber Cyrano

CYBER CYRANO

Virtuálna realita je lákavá, lebo v nej sme krajší, vtipnejší a odvážnejší. Cyber Cyrano je príbehom troch stredoškolákov o tom, ako môžu používatelia sociálnych sietí zneužiť svoje profily na manipuláciu ľudí.

Zsuzsi, Máté, a Heni sú spolužiaci na strednej škole. Zsuzsi miluje Mátého, ale jemu sa páči nová spolužiačka, Heni. Zsuzsi sa s odmietnutím nedokáže vyrovnať, a rozhodne sa vzťah Máté a Heni rozbiť. Vytvorí dve falošné identity na internete, Viktora a Moiru, a rozpúta mrazivú virtuálnu hru.

Cyber Cyrano nezobrazuje virtuálnu realitu ako a priori nepriateľské prostredie, ale ako prostriedok riadený, využívaný a zámerne zneužívaný používateľmi. Heni a Máté podľahnú atraktívnemu, aj keď klamlivému virtuálnemu svetu, na úkor možno všednejšej, často konfliktnejšej, ale aspoň skutočnej každodennej reality svojho života.

Pozrite si online predstavenie Divadla Aréna Cyber Cyrano - Moja ...

TVORCOVIA:

Autor: István Tasnádi

Réžia: Simona Nyitrayová

Preklad a dramaturgia: Margit Garajszki

Scéna a kostýmy: Zuzana Formánková

Hudba: Lucia Chuťková

Pohybová spolupráca: Tomáš Sukup

Video: Miroslav Pawelek

ÚČINKUJÚ:

Zsuzsi – Judit BÁRDOS

Máté – Roman POLÁČIK

Heni – Andrea Sabová

PREMIÉRA: 04. október 2015, LOFT Aréna

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.