Marek Ztracený dnes vydáva nový album a oslavuje ním svoje 35. narodeniny

Dnešný oslávenec, český spevák a textár Marek Ztracený, celkom nečakane pred pár dňami  prekvapil fanúšikov a pri príležitosti dvoch vypredaných koncertov v O2 aréne oznámil iba týždeň pred vydaním nový album. Novinka s názvom Planeta jménem stres je v poradí šiestym albumom Mareka Ztraceného.  Album prvýkrát predstavil uplynulý víkend, kedy v sobotu 22. a v nedeľu 23. februára doslova triumfoval pred viac ako 30 tisíc poslucháčmi týchto koncertov a z oboch vystúpení tak spoločne s nadšeným publikom urobil českú hudobnú udalosť roka.

Nový album bol práve v O2 aréne prvý raz exkluzívne v predaji na CD. Dnes, v deň Marekových 35. narodenín, vychádza Planeta jménem stres oficiálne a už je k dispozícii aj vo všetkých digitálnych formátoch pre download i streaming : https://lnk.to/MarekZtracenyPlanetaJmenemStresFA

Prvým singlom z nového albumu je pieseň Tak se nezlob, kde dominuje netradičný zvuk mandolíny a roztopašný text.  K pesničke vznikol vtipný videoklip plný známych tvárí, ktorý je už takmer 14 dní nepretržite č. 1 v trendoch na YouTube a nazbieral do dnešného dňa 1,5 milióna vzhliadnutí.

Rodák zo Železnej Rudy sa po 2 rokoch a po poslednom štúdiovom počine Vlastní svět vrátil do štúdia DC Sound - Frýdštejn, aby tu s producentom Daliborom Cidlinským jr. nahral desať nových pesničiek. Ako jedenástu pridal vianočný singel Stačí věřit, vydaný koncom minulého roka.

Na novom albume dokazuje, že je právom označovaný za jedného z najúspešnejších českých skladateľov a potvrdzuje to i takmer stopercentným autorstvom všetkých piesní na albume. Čestnou výnimkou je titulná skladba Planeta jménem stres, v ktorej sa objavuje hneď prvé veľké prekvapenie: spoluautor textu a hosťujúci raper Rytmus. Druhým špeciálnym hosťom je speváčka Tereza Mašková v duete Víc než hádky. Prvým singlom sa stala pieseň Tak se nezlob a medzi ďalšie veľké hity sa iste zaradí i vtipne poňatá autobiografická pesnička Dokonalej či milostné vyznanie Tak ti tu říkám. Nechýbajú ale ani pesničky s poctivým poprockovým základom, ktoré reprezentujú úvodné Když tě život kope do zadku či Obyčejný člověk. Hudobnou bodkou na albume je veľmi osobná pieseň Až se tě někdo zeptá, venovaná Marekovmu synovi.

Uplynulé dva roky sa ukázali ako zlomové v Marekovej kariére. Jeho zatiaľ posledný štúdiový album Vlastní svět sa stal platinovým, do českého rozhlasového éteru vyslal šesť veľkých rádiových hitov, väčšina videoklipov k tomuto albumu prekonala hranicu 2 miliónov vzhliadnutí, ale hlavne sa Marekovi podarilo naplniť hneď dvakrát pražskú O2 arénu.

Marek Ztracený suverénne dokazuje, že patrí medzi absolútnu špičku českej hudobnej scény. Okrem vlastných hitov ho poslucháči poznajú tiež ako autora úspešných piesní pre hviezdy českej populárnej scény, vrátane Karla Gotta, Lucie Bílej či Hany Zagorovej.

Redakciu NUlife.sk informovala a foto (Jan Tuma) poskytla Adriána Čahojová, SUPRAPHON

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.