Distribučná spoločnosť FILMTOPIA začína nový rok po novom a so silnými titulmi

Distribučná spoločnosť FILMTOPIA, ktorá sa roky sústredila na náročnejšiu kinematografiu, vstúpila do nového roku 2020 po novom. Vedenia sa chopila nová riaditeľka Silvia Učňová Kapustová s takmer dvadsaťročnou skúsenosťou s klubovou scénou. FILMTOPIA prinesie v provom štvrťroku tituly, ktoré svojimi témami rezonujú našou spoločnosťou: dokument Zuzany Piussi o slovenskej justícii V hmle, koprodukčný film Víta Klusáka a Barbory Chalupovej V sieti - experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete a novinku Ivana Ostrochovského Služobníci. V portfóliu spoločnosti zostáva aj projekt KineDok.


„Po takmer 17 rokoch v klubovej distribúcii sa teším na novú výzvu, ktorú mi prináša prevzatie vedenia spoločnosti Filmtopia. Láka ma sloboda vo výbere filmových titulov a práca s nimi. Stretnutia s producentami a tvorcami autorských filmov so spoločensko-umeleckým presahom. Filmtopia bude v ďalšom období prinášať do kín, filmových klubov a alternatívnych priestorov kvalitné slovenské a zahraničné filmy, ktoré budú mať ambíciu byť niečím výnimočné a zároveň atraktívne pre diváka. Rovnako ako filmy, vybrala a zostavila som si skvelý tím ľudí, ktorí mi na tejto ceste budú pomáhať. Som vďačná príležitosti a filmárom, ktorí veria mojej práci,“ povedala Silvia Učňová Kapustová.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt film v hmle
Zuzana Piussi V hmle

V novom roku vstúpi ako prvý film do slovenských kín avizovaný dokument Zuzany Piussi V HMLE s podtitulom Slovenské cesty k spravodlivosti. V tomto období na ňom filmárka intenzívne pracuje. Vzhľadom na tému je podľa nej dôležité, aby ho videli ľudia ešte do parlamentných volieb. Režisérka kladie otázku – Prečo ľudia stále tak masívne nedôverujú slovenským súdom? Vo filme sa zaoberá dôsledkami toho, čo ukázala Treema. Cez konkrétne príbehy týkajúce sa samotných sudcov, podnikateľov či bežných ľudí, film tematizuje dôsledky straty spravodlivosti zo slovenského života, čo je fatálne pre celý štát aj demokratický systém. Film V hmle bude mať distribučnú premiéru 13. februára 2020.

Ako druhý z portfólia Filmtopie vstúpi do distribúcie dlho očakávaný film V SIETI - 5. marca 2020. Snímka českých filmárov Víta Klusáka a Barbory Chalupovej ponúka experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. 3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, keď sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. Film vznikol ako slovenská minoritná koprodukcia Petra Kerekeša.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ivan Ostrochovský SLUŽOBNÍCI
Ivan Ostrochovský SLUŽOBNÍCI

Trojicu snímok uzatvára film režiséra Ivana Ostrochovského SLUŽOBNÍCI, ktorý je koprodukciou štyroch krajín: Slovenska – Rumunska – Česka – Írska. Dej filmu sa odohráva v roku 1980. Michal a Juraj sú študenti bohosloveckej fakulty v totalitnom Československu. Pedagógovia zo strachu zo zrušenia školy formujú študentov do podoby vyhovujúcej vládnucej komunistickej strane. Každý z mladých bohoslovcov sa musí rozhodnúť, či podľahne pokušeniu a zvolí si ľahšiu cestu kolaborácie, alebo sa dostane pod drobnohľad cirkevného odboru tajnej polície. Film vstúpi do slovenských kín 19. marca 2020.

Do konca marca bude pokračovať ponuka projektu KineDok 2019, na začiatku apríla ju vystrieda tohtoročná kolekcia snímok. Obľúbený medzinárodný projekt, ktorý sa od začiatku profiluje ako alternatívna distribúcia kreatívnych dokumentov, prináša ročne dvanásť – šestnásť filmov.

Redakciu NUlife.sk informovala Zuzana Golianová, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.