20 druhov bolestí, ktorých zdrojom je konkrétny emočný stav

Bolesť niekde v tele je najbežnejším pociťovaným vnemom každého z nás. Tri hlavné manifestácie bolesti sú energia, vnímanie a fyzický prejav. Tradičným chápaním príčin bolestí je zmena patalógie, respektíve štruktúry v danom mieste (napríklad poškodenie tkanív) alebo externé faktory ako chlad, teplo, tlak a podobne.

Okrem týchto zjavných príčin, niektoré smery alternatívnej medicíny rozlišujú aj psychické príčiny, ktoré sa prejavujú ako fyzická bolesť. Inými slovami, každý druh bolesti je spojený s konkrétnym emočným stavom.

Pre nás to znamená, že bez ohľadu na vek a vedomosti, sa o vlastnom tele stále máme čo učiť, aby sme sa bolestiam dokázali vyhnúť.

Keď sa nám podarí tieto lekcie začleniť do svojho života, pochopiť a naučiť sa ich využiť aj u iných ľudí, potom bolesť jednoducho pominie.

Čo nám vraví naše telo?

Keď dôjde na bolesť, telo v tom má pomerne jasno. Naše pocity sa priamo manifestujú vo fyzickej rovine.

Ak cítime emočný stres, organizmus nám presne povie, v čom je problém. Jediné, čo my potrebujeme urobiť, je tento jeho odkaz správne dekódovať.

1. Bolesti svalov reprezentujú výzvu v schopnosti posunúť sa v živote ďalej. Ste dosť flexibilní v práci, doma, či vo svojom vnútri? Prispôsobte sa a „choďte s prúdom“…

2. Bolesti hlavy obmedzujú naše rozhodovanie. Migrény mávame vtedy, keď vieme, aké rozhodnutie spraviť, no neurobíme ho. Uistite sa, že si každý deň vyhradíte bokom nejaký čas na relax. Urobte niečo, čo tento tlak uvoľní.

3. Bolesti krku môžu byť znakom toho, že máte problém iným alebo sebe samým odpustiť. Keď cítite bolesti krku, skúste myslieť na veci, ktoré máte na sebe alebo iných radi. Vedome pracujte na tom, aby ste odpustili.

4. Bolesti ďasien sa spájajú s rozhodnutiami, ktoré neurobíte alebo neznesiete. Zadefinujte si ciele a tvrdo za nimi choďte.

5. Bolesť v ramene naznačuje, že si so sebou nesiete emočnú záťaž. Z toho aj vychádza porekadlo, že si človek „nesie starosti na pleciach“. Sústreďte sa na proaktívne riešenie nejakého problému a tiež preložte časť zo svojich starostí alebo zodpovedností na plecia druhých ľudí vo vašom živote.

6. Bolesti žalúdka sa objavujú vtedy, ak ste „nestrávili“ niečo negatívne. Pocit, že nie ste rešpektovaní druhými, môže spôsobovať nevoľnosti v žalúdku.

7. Bolesť v hornej časti chrbta naznačuje, že vám chýba emočná podpora druhých, prípadne, že nie ste milovaní. Ak ste slobodní, možno je to tá pravá chvíľa ísť von a s niekým sa zoznámiť.

8. Bolesť v dolnej časti chrbta môže znamenať, že sa príliš zapodievate peniazmi alebo vám chýba emočná opora. Zrejme nastal čas popýtať si zvýšenie platu v zamestnaní, prípadne vyhľadať pomoc finančného poradcu, ktorý vám pomôže lepšie si usporiadať svoje financie.

9. Bolesť v krížoch a kostrči pravdepodobne znamená, že sedíte na nejakej veci, ktorá si vyžaduje, aby bola vyriešená. Zahĺbte sa do nej a nájdite pre ňu správne riešenie.

10. Bolesti v lakti priamo súvisia s vašou neochotou zmeniť niečo vo svojom živote. Keď sú vaše paže stuhnuté, znamená to, že aj vy ste príliš stuhnutý v živote. Je načase pohnúť sa ďalej alebo aspoň trocha viac relaxovať.

11. Bolesti v paži znamenajú, že niekoho alebo niečo nesiete ako emočnú záťaž. Mali by ste sa konečne zamyslieť nad tým, prečo to (ho/ju) nesiete.

12. Bolesti v ruke. Ruky symbolizujú našu väzbu na iných ľudí. Ak v nich cítite bolesť, môže to znamenať, že sa príliš často neobraciate na druhých ľudí. Pokúste sa získať nových priateľov, prípadne obnovte staré priateľstvá.

13. Bolesti v bedrách sa vyskytujú vtedy, keď sa obávate pohybu. Ukazujú na to, že je vo vás odpor k zmenám a pohybu vpred. Môže to byť tiež znakom toho, že ťažko prijímate rozhodnutia. Ak máte nápady, je čas ich zrealizovať. Vo všeobecnosti možno povedať, že bolesti v bedrách sa spájajú s oporou a nerovnováhou v tom, ako nazeráte na život a na pocit nedostatku lásky.

14. Bolesti v kĺboch ukazujú na neschopnosť vašej flexibility. Buďte otvorený novým spôsobom myslenia, novým lekciám a životným zážitkom.

15. Bolesti kolien symbolizujú náš vzťah k inému subjektu, či už vyrovnaný alebo agresívny. Bolesť v kolenách ukazuje na problémy v akceptovaní vecí takými, akými sú. Bolesť vo vnútri kolena sa spája s komunitou, prácou a priateľmi. Vo vonkajšej časti kolena zasa s osobnými problémami. Pamätajte na to, že ste len človek, smrteľník. Nenechajte svoje ego dominovať vášmu životu. Prínosom vám môže byť práca dobrovoľníka.

16. Bolesti zubov znamenajú, že nie ste spokojní so situáciou, v ktorej sa nachádzate, čo ovplyvňuje emócie vo vašom každodennom živote. Pamätajte na to, že zážitky plynú rýchlejšie keď sa sústredíte na pozitívne výsledky.

17. Bolesť v členkoch hovorí o tom, že si sami nedovolíte byť šťastní a užívať si. Je preto čas byť na seba viac prívetivejšími. Skúste tiež trocha okoreniť svoj milostný život.

18. Bolesť spôsobujúca únavu je vyvolávaná nudou, vzdorom a odmietaním toho, čo vás ženie napred. Otvorte sa svojmu vnútornému hlasu, ktorý vás vedie k novým zážitkom a skúsenostiam.

19. Bolesť v chodidlách môže byť zapríčinená depresiou. Pod vašimi nohami dochádza k priveľa negativite. Tešte sa aj z malých pôžitkov života – adoptujte si zvieratko alebo si nájdite nový koníček (hoby). Hľadajte radosť.

20. Nevysvetliteľná bolesť v rôznych častiach tela. Bunková štruktúra tela sa neustále obnovuje a počas tohto procesu uvoľňuje negatívnu energiu. To môže oslabovať imunitný systém a všetky ďalšie systémy v tele. Takže, aj keď sa môže zdať, že telo je v stave choroby, v skutočnosti sa viac-menej iba čistí. Tento stav by mal čoskoro pominúť.

http://www.healthylifetricks.com/20-sources-of-pain-that-are-directly-re...

Zdroj: www.badatel.net

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.