Desať rokov spoločnej cesty. Výročie spolupráce NÚSCH, a.s. a Detského kardiocentra

V tomto roku si pripomíname neuveriteľných desať rokov spoločnej cesty Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. a Detského kardiocentra. Spolupráca priniesla množstvo nových prvkov a vzácnych skúseností, ktorých výsledkom je úspešnosť liečby pacientov prechádzajúcich z rúk expertov v detskej kardiológii do sveta dospelých pacientov špičkového kardiologického pracoviska NÚSCH, a.s. Pri tejto príležitosti Nadácia Detského kardiocentra zorganizovala podujatie, ktoré sa nieslo v duchu osláv tejto vzácnej spolupráce. Na hostí čakalo aj milé prekvapenie.

V bratislavskej Redute sa v pondelok večer stretli ľudia, ktorí majú k srdcu veľmi blízko. Nielen, že sú to nesmierne srdeční ľudia, sú to aj špičkoví odborníci v oblasti kardiológie a kardiochirurgie. Všetci spolu oslavovali desať rokov spolupráce a spoločnosť im robila aj pani ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Večerom hostí sprevádzala charizmatická Alena Heribanová, ktorá na pódiu privítala generálneho riaditeľa NÚSCH, a.s. pána Mongi Msollyho a námestníka generálneho riaditeľa pre DKC Mariána Hrebíka. Práve títo páni a ich tímy stoja za dlhoročnou spoluprácou a vďaka nim je kooperácia tak úspešná.

Hlavným hosťom podujatia bol skvelý a energiou sršiaci český spevák Jozef Laufer, ktorý naspieval krásnu pieseň „Bílý plášť,“ po viac ako 40 rokoch špeciálne pre túto udalosť. Pieseň nesie v sebe nádherné posolstvo a bola darom a prekvapením pre všetkých lekárov a sestry NÚSCH, a.s. Po jej odznení sa niesol Redutou obrovský potlesk, ktorým prítomní hostia poďakovali za krásny zážitok.

Spolu so skvelou multižánrovou speváčkou Andreou Zimányiovou a známym slovenským akordeonistom Rajmundom Kakoni vytvorili na pódiu nezameniteľnú atmosféru, na ktorú budú prítomní hostia ešte dlho spomínať. Na záver nechýbalo ani blahoželanie pánovi Jozefovi Lauferovi, ktorý nedávno oslávil krásne životné jubileum, 80 rokov. „Veríme, že nás čakajú ďalšie desiatky rokov tejto dôležitej spolupráce. Začiatkom budúceho roka, keď bude uvedený do prevádzky nový pavilón Detského kardiocentra, bude spolupráca ešte intenzívnejšia ako doteraz. Vzájomná prepojenosť sa dostavbou nového pavilónu DKC zvýrazní v podobe skutočného komfortu pacientov, ktorí budú mať pod jednou strechou špičkové pracoviská,“ povedal námestník generálneho riaditeľa NÚSCH, a.s., pre DKC MUDr. Marián Hrebík, MPH.

„Architektonickým riešením a moderným prístrojovým vybavením sa nové Detské kardiocentrum zaradí k najprogresívnejším zariadeniam tohto druhu v Európe. Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s., sa zároveň stane unikátnym pracoviskom, na ktorom sa pod jednou strechou prepojí starostlivosť o pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami od narodenia až po dospelosť,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva NÚSCH, a.s., Ing. Mongi Msolly, MBA.

Detskí pacienti, ich rodičia, ale hlavne lekári a sestry DKC si po dlhých rokoch náročných podmienok v prenajatých priestoroch zaslúžia zmenu k lepšiemu a veľmi sa na ňu tešia. Vďaka patrí všetkým kompetentným, ktorí malým pacientom umožnili, aby náročné chvíle počas hospitalizácie trávili v krásnom a povzbudzujúcom prostredí.

 

Redakciu NUlife.sk informovala Jana Kadlečíková, PR/úprava DM

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.