Rozvedená žena si so synom a exmanželom každoročne robia spoločnú fotografiu

Každý rok im pribudne do fotoalbumu jedna spoločná rodinná fotografia, hoci spolu už viac nežijú. Túto nezvyčajnú tradíciu dodržiavajú z jednoduchého, no prekrásneho dôvodu.

Zvládnuť rozvod je jednou z najťažších vecí, ktorá človeka v živote môžu stretnúť. Často sú však do tohto víru problémov zatiahnuté aj deti, ktoré sú v tom celkom nevinne, no to tiež nejako musia ustáť. Pritom sa nedá pochybovať o tom, že to má na ne vplyv. Táto udalosť zasiahla aj do života rodiny Victorie Baldwinovej a jej, dnes už bývalého, manžela Adama Dysona. Napriek všetkému môžu ísť v jednej veci všetkým rozvedeným párom príkladom.

 

rodina 2
Ako rodina sa fotili aj pred rozvodom, teraz v tradícii pokračujú. Foto:
Facebook/LoveWhatMatters/VictoriaBaldwin

Láska vyprchali, fotografie zostali

Victoria a Adam sa rozviedli krátko po narodení ich syna Brucea. Hoci rozhodnutie, že nebudú žiť spoločne pod jednou strechou ako jedna rodina, bolo vážne, obaja chceli, aby ich syn kvôli tomu nijako netrpel a bol šťastný. Na svoje rodinné fotografie však nedajú dopustiť a obľúbenú fotografiu celej rodiny Victoria nechce ani zvesiť zo steny, hoci už s otcom jej dieťaťa nežije. Má na to však úžasný dôvod.

Nezvyčajná tradícia, ktorá im pomáha držať spolu

Obaja rodičia sa zhodli na zavedení špeciálnej tradície, aby svojmu synovi ukázali, že nič hoci nežijú všetci spolu, nič nestojí v ceste tomu, aby tvorili rodinu. Tak sa rozhodli, že si každoročne urobia spoločnú rodinnú fotografiu. Prečo? Victoria vysvetlila, že im tieto fotografie pripomínajú to, čo musí byť za tým, aby mohli vznikať - láskavosť, prispôsobivosť aj tímovú prácu, uviedol portál Diply. Predovšetkým tým však chcú svojmu synovi dokázať, že vždy budú jedna rodina. A hoci láska medzi manželmi vyprchala, uvedomujú si, že nemôžu žiť ako dvaja cudzí ľudia a snažia sa jeden druhého čo najviac rešpektovať. A to najmä kvôli svojmu synovi, na ktorého svoje problémy nechcú prenášať.

Robia to pre svojho syna

Keď sa dvaja ľudia rozvedú, často k deťom pristupujú ako k majetku, ktorý si chcú deliť alebo ich využívajú ako nástroj vydierania. Títo rodičia však chceli pre svojho syna len to najlepšie. "Nemôže síce vyrastať s rodičmi, ktorí žijú v jednom dome, ale vyrastie s tým, že videl rešpekt, láskavosť, empatiu, súcit, vytrvalosť, prispôsobivosť a dokonca obetovanie sa, ktoré mu ukazujú obaja rodičia, aby vedel, že aj keď sa môže stať, že sa dvaja ľudia prestanú ľúbiť, stále spolu môžu fungovať a neodlúčiť sa."

Nielen pre malého Brucea, ale aj pre mnohých ďalších ľudí v podobnej situácii sa stali veľkým vzorom a útechou. Ukazujú totiž, že vždy je tu nádej, že ľudia spolu aj po tak zásadnom kroku vo vzťahu môžu vychádzať dobre.

Tento článok sme objavili na dobrenoviny.sk

 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.