13 NÁSTROJOV, KTORÉ PODPORIA TVOJU PRODUKTIVITU!

V dnešnej dobe je čoraz častejším štandardom aj práca z domu. Ak patríš medzi podobných šťastlivcov a si sám sebe šéfom, nasledujúce riadky obohatia tvoje doterajšie skúsenosti a spestria produktivitu tvojej práce, nezáležiac pri tom na tom, kde sa aktuálne nachádzaš.

Basecamp

Kontakt so svojimi kolegami, personálom alebo dodávateľmi či len priateľmi s podnetnými nápadmi. Ten je pre úspešnú spoluprácu nevyhnutnosť. Basecamp ti umožňuje okrem online spoločnej komunikácie aj možnosť organizácie projektov, prehľadného rozdelenia úloh a navyše ako novinku ponúka aj zákaznícky feedback.

 

Boomerang

Podnikatelia na cestách ocenia predovšetkým malú pomôcku time manažmentu. Keďže časové pásmo krajiny v ktorej sa nachádzaš nemusí korešpondovať s pásmom tvojich zamestnancov, Boomerang  si to naplánuje tak, aby tvoje gmail e-maily boli doručené v pravý čas. S touto aplikáciou budeš mať svoje odoslané aj prijaté e-maily pod kontrolou.

Dropbox

Podobne ako Boomerang, aj Dropbox sa osvedčí najmä pre tých s túlavými nohami. Svoje dokumenty, fotky, videá alebo hudbu si najprv bezpečne uložíš do počítača a potom ich mobilom sprístupníš všetkým tým, ktorým sú určené. Bez ohľadu na to, či si pc online alebo nie, na svojich povinnostiach môžeš pracovať neustále. Samozrejmosťou je aj synchronizácia so všetkými ostatnými zariadeniami, ktoré vlastníš.

 

 

Join.me

Spoľahlivý softvér umožňujúci zdieľanie obrazovky a virtuálne meetingy či video konferencie. Hodí sa hlavne tým, ktorí svoje podnikanie riadia na diaľku. Výhodou je zdieľanie a spolupráca bez nutnosti sťahovania. Existuje aj v platenej verzii, ktorá ponúka viac možností, cena je ale primeraná.

Narrow.io

Narrow.io je rýchly a jednoduchý nástroj na „zveľadenie“ množstva Twitter nasledovníkov. Zameriava sa ale na hodnotné a cielené účty, s ktorými sa spojíš bez námahy. Falošné a irelevantné automaticky z potenciálnych možností vyraďuje.

Trello

Ďalší z radu pomocníkov sa týka najmä správy a vedenia projektov. Jeho širokospektrálne využitie ocenia nielen podnikatelia, ale aj študenti a obyčajní „laici“ venujúci sa svojmu nápadu. Trello ponúka prehľadné radenie úloh do formy kariet, ktorú si každý spravuje podľa svojej chuti. Interaktívne využitie je vhodné aj pri tímových prácach. Používať ju môžeš nielen vo webovej ale aj v tabletovej a mobilnej verzii.

 

Toggl

Čas sú peniaze. Kto ho chce mať pod kontrolou, určite rád využije služby Toggle Time Trackera, ktorý meria čas zadaných aktivít, nad ktorými všetci trávime niekedy chtiac -nechtiac viac času ako by sme pôvodne chceli. Toggle je jednoduchý na užívanie a ako správny časomerač nezaberie veľa času.

Skype

Skype je azda najznámejšou aplikáciou, ktorú ani netreba predstavovať. Najväčšiu prednosť rozhodne predstavuje možnosť bezplatnej komunikácie (telefonovanie či chat) z ktoréhokoľvek kúta sveta.

Trade Ability

Tento menej známy nástroj poznajú hlavne podnikatelia so skúsenosťami vývozu a prevozu tovaru. Trade Ability pomáha prepravovať tovar spoľahlivo a efektívne s ohľadom na všetky časové požiadavky.  Keďže sa väčšinou tovar vyváža medzinárodne, Trade Ability taktiež upozorňuje na obmedzenia v obchodných podmienkach a možné povinné poplatky.

Evernote

Ak ťa unavuje večne sa povaľujúca kôpka zápiskov na stole, alebo sa obávaš straty dôležitých dokumentov (ktoré sa tiež na stole alebo v záložkách „obľúbené“ zvyknú len tak povaľovať), Evernote je pre teba tým správnym riešením. Vďaka nemu si uložíš všetko, čo potrebuješ. Prehľadne a dostupne.

 

Freemind

Freemind poteší milovníkov vizuálneho učenia. Všetky svoje nápady a projekty si môžeš usporiadať graficky podľa nadväznosti a asociácií. Vzniknutý „obraz“ si sám dotvoríš zvolením ikon, farebného formátovania alebo dokonca hyperlinkov, ktoré ťa presmerujú na zvolenú webovú stránku. Konečná myšlienková mapa bude určite stáť za to a exportovať ju môžeš vo formátoch HTML, JPEG aj PDF.

PayPal

Takisto známa aplikácia často používaná pracujúcimi v zahraničí. Už sa viac nemusíš stresovať bezpečnosťou internetového nákupu. Aj v krajinách kde nie je umožnená platba kreditnou kartou ale je možný nie moc výhodný prevod na účet (ktorého poplatky s ním spojené môžu dosahovať až tretinu ceny produktu), ti situáciu vyrieši práve PayPal.

Prezi

Ak chceš zaujať, dobre vyzeraj. A rob pekné prezentácie. Prezi ti na rozdiel od klasických powerpointových vyčarí neobyčajnú dynamickú  prezentáciu, ktorou svojho partnera alebo potenciálneho klienta určite zaujmeš. Disponuje 15 prednastavenými témami, do ktorých si autor doplní text, sprievodné obrázky alebo grafy.  Na výber je možný verejný alebo platený súkromný účet, pričom druhý spomenutý pracuje aj offline a svoje návrhy si uchováva len pre daného autora prezentácie.

 

zdroj: entrepreneur.com

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.