Máte túlavé topánky? Odštartujte svoje cesty na veľtrhu ITF Slovakiatour

Atmosféra cestovateľského dobrodružstva a závan voľnosti. Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR vo vás prebudí túžbu prekročiť hranice všedných dní.

Tipy na cestovateľské dobrodružstvá a možnosti pre trávenie relaxačnej aj aktívnej dovolenky od 11. do 14. apríla prináša medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour.

Zastúpenia regiónov, organizácií, cestovných kancelárií aj samostatných subjektov pôsobiacich v turizme návštevníkom priblížia zaujímavosti a krásy svojich krajov a ponúknu možnosti pre cestu a ubytovanie. Prostredníctvom 50 vystavovateľov budú na veľtrhu zastúpené Slovensko, Česko, Gruzínsko, Chorvátsko, Kuba, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko a Taliansko.

„Slovensko prekvapí“

Slovensko je skvelá destinácia pre dovolenku plnú výnimočných zážitkov. Prekvapí jeho bohatá história, autentická kultúra aj doposiaľ neobjavené miesta ukryté v panenskej prírode.

Tieto a ďalšie prekvapenia prináša SLOVAKIA TRAVEL, národná organizácia na podporu a propagáciu cestovného ruchu. Brožúry, ktoré na veľtrhu ponúkne, sú skvelým sprievodcom pre cestovateľov. Návštevníci zažijú aj emotívne vystúpenie folkloristov, diskdžokeja a na pamiatku si odnesú vlastnú fotografiu z fotokútika.  

Kempovanie aj cesty za vojenskou históriou

Nielen kúpele, dovolenka pri mori či na horách, ale aj zážitkové kempovanie alebo cestovanie za vojenskou históriou – na veľtrhu nájde inšpiráciu každý, kto túži po pokojnom aj dobrodružnejšom trávení voľného času.

Prešovský a Košický kraj prichádzajú na ITF Slovakiatour pod spoločnou značkou Východ – Váš camp a návštevníkom predstavia možnosti cestovania a kempovania na východnom Slovensku vrátane 32 kempingových lokalítNetradičnú skúsenosť v prírode ponúkne Košický kraj aj vďaka pokračujúcemu projektu Umenie na mieste X. V rámci regiónu bolo umiestnených v prírode 5 umeleckých diel, ku ktorým pribudnú tento rok ďalšie tri a vytvoria tak prvú galériu umenia v prírode. Cestovaniu po kraji dodávajú umeleckú dušu v miestach, kde by to návštevníci nečakali, ako napríklad Kométa v Zádielskej tiesňave či Račia procedúra na Turzove v Gelnici.

Plzenský kraj z ČR bude na veľtrhu prezentovať nový produkt cestovného ruchu s názvom „Když jsem já sloužil na západě Čech“. Návštevníkov láka na vojenské dedičstvo regiónu, ktorý počas studenej vojny pretínala demarkačná línia. Medzi ciele tohto typu turizmu patria najmä vojenské múzeá a bývalé kasárne. Unikátom je Atommuzeum Javor  – Brdy, ktoré sa nachádza v jedinom verejne prístupnom jadrovom sklade na svete.

Putovanie za vínom aj do lesov

Vínne cesty sú dlhodobo veľmi obľúbeným spôsobom trávenia voľného času. V spoločnom stánku moravských krajov budú môcť záujemcovia ochutnať víno podľa výberu tých najpovolanejších, a to českého Národného vinárskeho centra, ktoré predstaví klenoty moravských viníc. Od štvrtka do soboty (vždy v časoch od 12:00-13:00 a 15:00-16:00) môžu návštevníci dvakrát využiť happy hours na bezplatnú degustáciu.

Lesy SR, Vojenské lesy SR a Vojenské lesy ČR pre zmenu priblížia prírodné krásy a ponúknu aj lesnícke produkty ako divina a mäsové výrobky, med a čaj.

Veľtrhy ITF SLOVAKIATOUR a DANUBIUS GASTRO sa budú konať od 11. do 14. apríla.

Otváracie hodiny:

štvrtok – piatok        9:00 – 18:00

sobota                    10:00 – 18:00

nedeľa                    10:00 – 17:00

ITF SLOVAKIATOUR | www.incheba.sk

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.