Nová cenová vojna na trhu s elektromobilmi: Xpeng uvádza dostupnú značku. Xpeng chce preraziť s cenami pod 13 000 eur

Čínsky výrobca elektromobilov Xpeng uvedie na trh lacnú značku, ktorou vstúpi do vysoko konkurenčného segmentu uprostred intenzívnej cenovej súťaže v odvetví.

Modely tejto značky, ktoré budú uvedené na trh v priebehu budúceho mesiaca, budú mať cenu od 100.000 CNY do 150.000 CNY (12.758 až 19.137 eur), uviedol v sobotu (16. 3.) šéf automobilky Che Siao-pcheng. Na porovnanie cenové pásmo prémiovejších elektromobilov je 200 000 až 300 000 CNY.

Konkurencia na čínskom trhu s elektromobilmi sa vyostruje, keďže automobilky sa predháňajú v znižovaní cien. Líder na trhu, spoločnosť BYD, spustila ďalším znižovaním nové kola cenovej vojny.

Xpeng plánuje pod značkou, ktorej názov neuviedla, postupne predstaviť modely s rôznymi úrovňami inteligentných jazdných schopností. Cieľom novej značky je vytvorenie "prvého automobilu pre mladých ľudí, v ktorom bude pri jazde asistovať umelá inteligencia", uviedol Xpeng. *(1 EUR = 7,838 CNY)

Pre mladých s AI

Cieľom Xpeng je priniesť na trh „prvý automobil pre mladých ľudí, v ktorom bude pri jazde asistovať umelá inteligencia". Nová značka sa tak stane súčasťou rastúceho segmentu cenovo dostupných elektromobilov, v ktorom sa čoraz viac presadzuje cenová vojna.

Líder na trhu, spoločnosť BYD, už spustila znižovanie cien, čím vyostrila konkurenciu v tomto odvetví. Xpeng sa s novou značkou snaží osloviť mladých zákazníkov, ktorí hľadajú moderné a cenovo dostupné elektromobily s modernými technológiami.

Nové modely by sa mali na trhu objaviť už v priebehu budúceho mesiaca. Xpeng zatiaľ nezverejnil názov novej značky, ale sľubuje, že v priebehu nasledujúcich týždňov prezradí viac informácií.

XPENG - Official Website | XPENG Motors – XPENG

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.