V Británii sa vlani prvýkrát od roku 2019 vyrobilo viac ako milión áut

Počet áut vyrobených v Spojenom kráľovstve vlani prvýkrát od roku 2019 prekročil jeden milión. Celkovo v krajine vyrobili 1.025.474 osobných a úžitkových vozidiel, čo predstavuje nárast o 17 % oproti predchádzajúcemu roku, oznámilo vo štvrtok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

  • Produkcia naďalej zostáva výrazne pod úrovňou pred hlasovaním o Brexite
  • Spojené kráľovstvo sa tým zmenilo z pohľadu investorov z takmer neinvestovateľného miesta na miesto „späť v hre“ pre investície
Domáci Austin Mini sa do roku 1981 umiestňoval v top 10 v predaji v rámci Spojeného kráľovstva

K zvýšeniu produkcie prispelo zmiernenie problémov v dodávateľskom reťazci, ako aj napredujúca výroba elektrifikovaných modelov, uviedlo SMMT. Výroba elektrických vozidiel na batérie a hybridných áut sa zvýšila o 48 % na 346.451 kusov, čo znamená, že v minulom roku tvorila takmer dve pätiny celkovej produkcie.

EÚ zostala najväčším globálnym trhom britského automobilového odvetvia, kam smerovalo 60 % celkového vývozu. Ďalšími hlavnými destináciami boli Spojené štáty a Čína.

rNUlife.sk / Bloomberg teraz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.