Fanúšikov akčných filmov nadchol trailer novinky Furiosa: Mad Max sága

Séria filmov o Šialenom Maxovi sa teší popularite už desaťročia. Keď George Miller, tvorca pôvodných častí zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, nakrútil v roku 2015 snímku Mad Max: Zbesilá cesta, celý svet zachvátilo šialenstvo. Unikátny filmársky rukopis a fascinujúce akčné pasáže urobili z filmu kultovú záležitosť a fanúšikovia sa nemohli dočkať pokračovania.

Miller je však filmárom, ktorý svoje projekty rád necháva vyzrieť. Ďalšieho titulu z jeho postapokalyptického sveta sa preto dočkáme na budúci rok. Už teraz si však môžeme pozrieť trailer filmu Furiosa: Mad Max sága, v ktorom sa pozrieme na zrod obľúbenej hrdinky.

Furiosu si publikum dobre pamätá práve z filmu Mad Max: Zbesilá cesta ako jednorukú, nebojácnu šoférku v podaní herečky Charlize Theron. V aktuálnom filme sa vrátime do jej minulosti a mladšiu verziu postavy stvárni Anya Taylor-Joy. Príbeh nás prenesie do doby, keď svet, aký poznáme, skolaboval. Mladá Furiosa bola vytrhnutá zo Zeleného miesta mnohých matiek a padla do rúk veľkej motorkárskej skupiny, vedenej Warlordom Dementom. Prechádzajúc cez Pustinu, narazí skupina na Citadelu, ktorej predsedá Immortan Joe. Kým dvaja Tyrani bojujú o nadvládu, Furiosa musí prežiť mnohé skúšky, aby našla cestu domov.

23. mája 2024 sa dozvieme, či sa jej to podarí. Trailer, plný bombastickej akcie a horúcej postapokalyptickej atmosféry, naznačuje, že tiež zistíme, ako prišla o ruku. V hlavnej úlohe sa predstaví už spomenutá Anya Taylor-Joy, ktorú poznáme z filmov Čarodejnica, Rozpoltený či Menu, ale aj z mimoriadne úspešného seriálu Dámsky gambit. Spoločnosť jej bude o. i. robiť na nespoznanie zamaskovaný Chris Hemsworth, teda Thor zo série komiksových filmov o Avengeroch.

Akčný thriller Furiosa: Mad Max sága v máji budúceho roka prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Všetko naznačuje, že Furiosin príbeh nebude posledným, ktorý z tohto filmového sveta uvidíme, môžeme sa teda tešiť, že aj tento film Georgea Millera bude veľkou udalosťou, ako naznačujú aj nadšené reakcie fanúšikov na trailer.

rNUlife.sk / Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.