Šéf VC Austrálie F1 volá po zmene pretekov na nočný formát

Šéf Veľkej ceny Austrálie Paul Little chce zmeniť tamojšie preteky v Melbourne na nočný formát, ktorý by bol priaznivejší pre európskych a amerických divákov F1.

Pod umelým osvetlením sa už jazdí na niekoľkých okruhoch, nočnými pretekmi sú napríklad VC Singapuru či VC Bahrajnu. "Myslím si, že keby sa nám to podarilo, bolo by to úžasné. Úžasná scéna, skvelá na oslovenie väčšieho publika. Niet pochýb, že veľkú cenu by sledovalo viac ľudí, ak by ju mohli naživo pozerať v rozumnom čase aj na druhom konci sveta," citovala 76-ročného funkcionára agentúra AFP.

Mr Little, who is also a top Victorian business leader, has revealed his hope that the GP at Albert Park will transition to an after-dark event in the next decade. He believes that the spectacle of a night race and bigger global TV ratings meant the idea should be considered by the Aussie GP board

Little si je vedomý, že vybudovať novú infraštruktúru nebude jednoduché ani lacné: "V súčasnom stave by sme nemohli usporiadať nočné preteky. Žiada si to značné množstvo práce na umiestnení osvetlenia." Zároveň naznačil, že štvordňové podujatie by sa v budúcnosti mohlo predĺžiť na päť alebo šesť dní. "Myslím si, že VC Austrálie bude viac, než len pár dní motoristických pretekov," dodal.

VC Austrálie patrí k najobľúbenejším v efjednotke, minulý rok navštívilo podujatie v Melbourne rekordných 420.000 divákov. Tohtoročné preteky sú na programe nadchádzajúcu nedeľu 2. apríla a očakáva sa, že návštevnosť tohto veľkolepého športového podujatia sa ešte zvýši.

rNUlife.sk / teraz, dailymail

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.