V Tatrách a v Jasnej zapli na konci marca technické zasnežovanie, nový sneh vylepší podmienky na veľkonočnú lyžovačku

Veľkonočné sviatky vo Vysokých aj Nízkych Tatrách budú opäť aj v znamení pravej veľkonočnej lyžovačky a sánkovačky. Podmienky na zjazdovkách vylepšilo nielen sneženie z posledných dní, ale aj technické zasnežovanie, ktorým vo Vysokých Tatrách aj v Jasnej doplnili zásoby snehu v najnižších polohách.

Ochladenie sprevádzané snežením prinieslo do Vysokých aj Nízkych Tatier zatiaľ do 20 až 30 cm prírodného snehu. Najväčšie slovenské strediská zároveň s príchodom ochladenia spustili v utorok popoludní aj zasnežovanie.

Chceme zjazdovky pripraviť tak, aby sme mali istotu kvalitnej lyžovačky aj počas veľkonočných dní. Kým vo vyšších polohách ešte máme snehu relatívne dosť, na dojazdoch sme pre istotu ešte niečo dosnežili, aby  bola jarná lyžovačka čo najlepšia,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.  Vďaka zasnežovaniu by na dojazdoch zjazdoviek malo pribudnúť 10-20 cm nového snehu.  

Ochladenie a nový sneh spôsobili, že podmienky na zjazdovkách aj mimo nich pripomínajú vo vyšších polohách decembrové alebo januárové počasie a nie koniec marca. Aby toho bláznovstva nebolo málo, my sme práve dnes začali na Bielej púti stavať bazén na víkendové adrenalínové podujatie Red Bull Jump&Freeze, ktoré sa vracia na Slovensko po 20 rokoch. Deň bláznov pod Chopkom prinesie jazdu tímov v kostýmoch dolu svahom na rôznych vlastnoručne zostrojených dopravných prostriedkoch so záverečným skokom do bazéna a bude spolu s perfektnou lyžovačkou spestrením víkendu v Jasnej,“ doplnil riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Aktuálne je na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách a v Jasnej od pol metra do 2 metrov mixu technického a prírodného snehu.

rNUlife.sk / Marián Galajda, TMR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.