Ceny trhových služieb boli medziročne vyššie o 7,8 %

Ceny trhových služieb boli v 4. štvrťroku 2022 medziročne vyššie o 7,8 %. Medzikvartálne ceny v trhových službách stúpli o 3,6 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Medziročne najdynamickejší rast zaznamenali ceny v leteckej doprave o 139,4 %. Výraznejšie vzrástli ceny vo výrobe a vysielaní programov (o 43,3 %), v nakladateľských službách (o 40,5 %), v reklame a prieskume trhu (o 20,6 %) a v službách cestovných agentúr a cestovných kancelárií (o 16,8 %).

Naopak, najvýraznejší pokles cien oproti rovnakému obdobiu minulého roku nastal v právnych a účtovníckych službách (o 1,3 %). Ceny sa medziročne znížili aj v sprostredkovaní práce (o 1,2 %) a v službách v oblasti počítačového programovania (o 0,5 %).

Medzikvartálne, teda oproti 3. štvrťroku 2022, vzrástli ceny najmä vo výrobe a vysielaní programov (o 36,3 %) a v reklame a prieskume trhu (o 24,2 %). Najvýraznejší medzikvartálny pokles zaznamenali predovšetkým ceny v právnych a účtovníckych službách a v administratívnych a pomocných kancelárskych službách (zhodne o 3,2 %).

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.