Finančná správa: Preddavky a dane bude možné zaplatiť už aj platobnou kartou

Finančná správa (FS) SR pripravuje pre svojich klientov možnosť zaplatiť preddavky a dane aj platobnou kartou cez portál finančnej správy (PFS). V súčasnosti sa uskutočňuje pilotné testovanie, informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa FS Martina Rybanská.

"Finančná správa preto hľadá 20 daňových subjektov, ktoré si budú môcť túto novinku odskúšať medzi prvými, a to 23. januára a 24. januára na úhrade dane z pridanej hodnoty (DPH)," uviedla Rybanská.

Bezhotovostnú úhradu bude možné uskutočniť cez portál finančnej správy platobnou kartou využitím Google Pay alebo Apple Pay, prípadne iným platobným spôsobom (odkazy na internetbanking), ktorý umožňuje platobná brána Štátnej pokladnice. Súčasťou pripravovaného riešenia je aj možnosť vytvorenia platobného príkazu na bezhotovostnú úhradu daňovej povinnosti na účet správcu dane po podaní daňového priznania prostredníctvom internetbankingu.

V prípade záujmu o pilotné testovanie je potrebné, aby daňový subjekt zaslal najneskôr do 20. januára do 16.00 h prihlásenie formou podnetu na call centrum finančnej správy vyplnením online formulára. Ten je dostupný na portáli finančnej správy v časti kontakty. Pri zadávaní témy dopytu je potrebné zvoliť položku "Iné", vyplniť všetky polia formulára a DIČ a názov subjektu uviesť do poľa s označením "Váš dopyt".

Záujemcom finančná správa následne zriadi prístup a najneskôr v pondelok (23. 1.) im odpoveďou na prijatý podnet zašle manuál, ako DPH platobnou kartou uhradiť. "Finančná správa následne uvíta každú spätnú väzbu, ktorú využije pri zlepšovaní svojich služieb," dodala Rybanská.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.