Spoločnosť JAVYS vlani zhodnotila takmer 2000 ton kovových odpadov

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS), a. s., v rámci vyraďovacieho procesu jadrových elektrární A1 a V1 v Jaslovských Bohuniciach vrátila v roku 2022 z vyraďovaného materiálu do recyklačného procesu takmer 2000 ton kovových odpadov.

"Z celkového objemu tvoril najväčší objem kovových odpadov železný šrot, a to až 1584 ton. Druhým odpadom s najväčším objemom, ktorý bol odovzdaný do recyklačného procesu, bola nehrdzavejúca oceľ, v objeme 273 ton," uviedla.

Zhodnocovanie čo najväčšieho množstva odpadov, minimalizácia ich tvorby a ochrana životného prostredia patria podľa Žiakovej medzi hlavné ciele spoločnosti. "Finančné prostriedky, ktoré recyklačným procesom získavame, sa opätovne investujú do procesu vyraďovania jadrových zariadení, čím dochádza k úspore finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu a v prípade vyraďovania JE V1 prostriedkov Európskej únie," doplnila hovorkyňa.

Medzi ďalšími materiálmi odovzdanými na recykláciu bolo 20,56 tony olova, 47,22 tony výstuží betónových konštrukcií, 6,92 tony hliníka a 0,43 tony medi.

rNUlife.sk / Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Miriam Žiaková / teraz.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.