KOLABO 2022 otvorí slávnostná vernisáž už 8. decembra

Výstava vybraných projektov a jej vernisáž spojená so špeciálnym programom, v rámci ktorej spoznáte víťazky či víťazov hlavných cien Kolabo 2022. Vernisáž a prvé dni výstavy budú v Divadle K na palackého ulici, výstava sa potom na pár dní presunie do Starej tržnice.

Organizačný tím srdečne pozýva na vernisáž výstavy vybraných projektov KOLABO 2022, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok 8. 12. o 19:30 v priestoroch Divadla K na Palackého 5 v centre Bratislavy.

Na výstave môžete vidieť 19 projektov, ktoré sa dostali do užšieho výberu 4. ročníka súťaže autorského dizajnu, spomedzi ktorých odborná porota vyberie tri, ktoré si odnesú hlavné ceny. A Vy môžete byť pri tom! Vernisáž bude spojená s vyhlásením výsledkov za účasti poroty a tiež špeciálnym programom – počas večera sa môžete tešiť na site-specific kolaboráciu hudobníka BLAME YOUR GENES a svetelných dizajnérov CTRL_SPACE.

✨ PREDSTAVUJEME FINALISTOV KOLABO 2022 ✨
BOLF KALIMBAS x MAREK BOLF: RHEA 21 MOL
Autori vyrábajú hudobný nástroj pre nehudobníkov – kalimbu. Dlhodobo pracovali na výskume spracovania dreva, ktoré robí produkt výnimočným. Za jeho zvukovými kvalitami stojí nielen proces dlhoročného sušenia, ale aj starostlivý výber stromov, s ktorými pracujú.
Všetka práca je založená na remesle – všetky kroky od vypílenia nástroja, brúsenia, až po povrchové úpravy, ladenie a výrobu maľovaných obalov. Komponenty nástroja sú navyše rozložiteľné v prírode.

Výstava KOLABO 2022 v Divadle K, ktorá je súčasťou tohtoročného Bratislava Design Week, bude trvať do 10. 12. Následne sa presunie do Starej tržnice na predvianočné podujatie Salónka, kde budete môcť vidieť vybrané projekty vystavené v dňoch od 14. 12. do 16. 12. v rámci medzinárodného projektu V4.

Harmonogram vernisáže / 8. 12. 2022 – 18:00 / otvorenie priestoru

– 19:30 / zahájenie vernisáže a vyhlásenie výsledkov

– 20:00 / Blame Your Genes + CTRL_space (site-specific collab. audio-visual live act)

– 20:30 – 22:00 / Blame Your Genes (DJ set)

Pre najaktuálnejšie informácie o vernisážu sledujte FB event.

Otváracie hodiny výstavy / 8. 12. – 10. 12. 2022
ŠTV: 18:00 – 22:00 / PIA: 14:00 – 18:00 / SO: 10:00 – 17:00

Vstup voľný.

Viac o projektoch, ktoré uvidíte na výstave a uchádzajú sa o hlavné ceny, si prečítate TU.

Viac o odbornej porote si prečítate TU.

Budeme radi, ak si nájdete čas v tomto predvianočnom zhone a zastavíte sa – radi Vás uvidíme!

rNUlife.sk / Bianka Čajová, PR 

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.