Lučenčan Peter Juhás ako “týpek zo stromu’’ vydáva slovenské EP s názvom Pjøtrson

Pre niekoho poriadne magický dátum, 22.11.2022, uzrelo svetlo sveta na všetkých digitálnych platformách EP speváka z Lučenca, ktorého môžete poznať z rôznych televíznych súťaží, väčších či menších pódií, ale aj mnohých ulíc sveta. Šesť pesničiek, každá trochu iná a každá úplne svoja. Takto chutí niekoľkomesačná práca veľmi šikovných muzikantov zapojených do projektu “Pjøtrson”.

  Po predošlých dvoch tohtoročných singloch, ‘’Každý Pád’’ a ‘’Fake Honesty’’, sa Peter rozhodol spracovať nové skladby s producentom Tomom Lobbom, pôsobiacim v štúdiu LAVAGANCE, kde sa aj prvýkrát stretli. Tentokrát však pracovali v Nitrianskom štúdiu Beyond Music Studio. Ich prvá vzájomná spolupráca vznikla vďaka nadviazaniu spolupráce Petra Juhás a Jany Kirschner, v ktorej tíme ostal Peter ako posledný člen v roku 2019 (The Voice cz/sk). Aj vďaka jej pomoci bol Peter schopný rok na to vydať svoj debutový album s názvom “Poctený Životom’’.

  “Som nesmierne rád za to, čo mi život nadelil. Ako malý som ani len nesníval, že budem môcť niekedy písať svoje vlastné skladby,” začal svoju myšlienku 26-ročný hudobník Peter. “Teraz vidím cestu, po ktorej ak budem svedomito kráčať, tak by to mohlo veľa ľudí potešiť. Prípadne im aj pomôcť. Za to ďakujem každé ráno a verím, že moja hudba v ľuďoch vyvolá skutočné pocity.’’

 Na novom počine nájdeme skladby “Ako nám boli dané’’ , “Zajtra” , “Mám to” , “Songa o námestí” , “Predtým” a “Aj tak všetci tu”.

  Postupom času budú k jednotlivým skladbám pribúdať aj vizuály. Prvým takýmto singlom je skladba “Ako nám boli dané”. Úlohu sklamanej partnerky stvárnila Katarína Doričková. Vo videoklipe hrá aj Adam Šamaj, ktorý nahral väčšinu gitár na vydané EP. Bicích sa zhostil Timotej Rajnoha a veľa nástrojov nahral aj samotný producent, Tom Lobb. Mastering si zobral na starosti jeden z najšikovnejších českých producentov a gitaristov, Lukáš Chromek.

“Samotný proces nahrávania pesničiek bol veľmi príjemný. Stretla sa totiž partička muzikantov, ktorí sa snažia dať tým skladbám čo najväčšiu kvalitu. Páči sa mi, že sa nikto na nič nehral. Mali sme k sebe vzájomný rešpekt a tak si myslím, že sa nám podarilo vytvoriť veľmi ľudské, ale zároveň intenzívne dielo.’’ dodáva na záver autor textov a hudby, Peter Juhás.

   Tento rok môžeme ale od Petra čakať jednu novinku. Bude ňou duet, na ktorom sa podieľa spoločne s Lucii Večeřovou. Skladba bude mať aj charitatívny účel a tak sa teda môže naplniť účel pomáhania skladieb, na ktorých rodák z Lučenca pracuje.

rNUlife.sk / Peter Juhás

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.