Minister Korčok povedal pre ukrajinský národ: Ukrajina už je súčasťou Západu

Minister Korčok na odovzdávaní transatlantickej ceny pre ukrajinský národ: Ukrajina už je súčasťou Západu

Vo štvrtok, 2. júna 2022, boli v rámci bratislavskej konferencie GLOBSEC opäť odovzdané tradičné transatlantické ceny. V súvislosti s obeťami a hrdinstvom Ukrajincov, ktorí od vypuknutia vojny bojujú o prežitie svojho štátu, cenu po prvýkrát získal celý národ.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vo svojom vystúpení uviedol, že „odhliadnuc od geografie, Ukrajina už je Západom. Národ, ktorý sa nachádza v najtemnejšom období svojej modernej existencie, je pre nás jasným príkladom vzťahu k slobode a demokracii“. Ako dodal, „máme morálnu povinnosť Ukrajine k integrácii do rodiny západných demokracií pomôcť aj formálne, podporou jej jasnej európskej perspektívy.“

Česká a slovenská transatlantická cena je tradične odovzdávaná v spolupráci slovenskej organizácie GLOBSEC a českej organizácie Jagello 2000. Ocenenie pre ukrajinský národ si z rúk predsedu vlády SR E. Hegera prevzali zástupcovia ukrajinského parlamentu. Oceneným bol tiež český generál Karel Řehka, riaditeľ Národného úradu pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť Českej republiky.

rNUlife.sk / MZVaEZ

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.