Ryanair predpovedá v máji viac ako 15 miliónov pasažierov

Írska letecká spoločnosť Ryanair odhaduje, že v máji prepraví viac ako 15 miliónov pasažierov a eviduje tiež nárast obsadenosti lietadiel.

Generálny riaditeľ Ryanair Michael O'Leary očakáva, že faktor obsadenosti v máji vzrastie na 92 % z 91 % v apríli a počas kľúčovej letnej sezóny v júni až auguste stúpne na 94 – 95 %. Tým prakticky dosiahne úroveň pred pandémiou nového koronavírusu. Naznačujú to rezervácie, ktoré vyzerajú veľmi silné.

O'Leary pre Reuters povedal, že najväčšia európska nízkonákladová letecká spoločnosť tento mesiac pravdepodobne prepraví viac ako 15 miliónov cestujúcich, čo bude predstavovať nárast zo 14,24 milióna v apríli a len 1,04 milióna cestujúcich pred rokom.

Rezervácie sa v uplynulých týždňoch ďalej posilňovali – čísla sa posilňujú a priemerné ceny za letenky počas leta rastú,“ povedal a vysvetlil, že spoločnosť eviduje veľmi silné rezervácie do krajín známych svojimi plážami, ako sú Portugalsko, Španielsko a jeho Baleárske a Kanárske ostrovy, a tiež Taliansko a Grécko.

"Ak z Ukrajiny neprídu žiadne nepriaznivé správy, vrcholné letné mesiace tohto roku budú veľmi, veľmi rušné," dodal.

rNUlife.sk / TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.